1,5% – OPP

FIGHT CLUB KNURÓW ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO

Co to takiego?
W 2011 roku Sąd Rejonowy w Gliwicach uznał nasz klub jako Organizację Pożytku Publicznego czyli organizację społecznie użyteczną…
Zdajemy sobie z tego sprawę, że jest to ogromny przywilej ale i duża odpowiedzialność.
Między innymi oznacza to, że osoby fizyczne mogą przekazywać na nasz klub 1,5% podatku dochodowego decydując samemu do kogo i kiedy trafią wasze ciężko zapracowane pieniądze.
Wszystkie wpływy ze zwrotu podatku dochodowego będą przekazywane na cele klubowe w tym min. na potrzeby związane z polepszeniem warunków treningowych, opłata sali treningowej, zakup niezbędnego sprzętu treningowego, dla naszych podopiecznych. Wreszcie będziemy mogli wspierać zawodników otaczając ich opieką i pomocą, w tym również finansową.

JAK PRZEKAZAĆ 1,5% PODATKU?
Należy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT ( 37,28, 36, 36L, 38),
oraz wpisać:
Stowarzyszenie FIGHT CLUB KNURÓW KRS: 0000403704
KONTO BANKOWE OPP: PKO S.A. Oddział Knurów nr konta 28 1240 4302 1111 0010 4303 7114

Zobacz jaki wypełniasz PIT i w jakiej pozycji.
Pracownicy PIT 37 poz. 124 – 129
Przedsiębiorcy PIT 36 poz. 305 – 310
Przedsiębiorcy-liniowcy PIT 36L poz. 105 – 110
Gracze giełdowi PIT 38 poz. 58 – 63
Ryczałtowcy PIT 28 (składany do końca stycznia) poz. 129 – 134

Misja klubu
Młodość kojarzy się z okresem buntu, budzeniem się wielkiej energii, którą nie zawsze udaje się odpowiednio ukierunkować. Dając możliwość rozładowania tej energii poprzez sporty walki przyczyniamy się bezpośrednio do większego bezpieczeństwa w regionie w którym mieszkamy. Sztuki Walki są szansą, by niejednokrotnie agresję drzemiącą w młodych ludziach zamienić na pozytywną energię. Poprzez naukę zdrowej rywalizacji sportowej, dyscyplinę, naukę przestrzegania reguł panujących podczas treningów uczymy nie tylko przestrzegania reguł na sali treningowej, ale i poza nią, zachęcając młodych ludzi do bycia aktywnym i odpowiedzialnym ogniwem naszego społeczeństwa. Poprzez treningi sportów walki pragniemy pokazać młodym szerokie możliwości jakie stają przed nimi w ich przyszłym dorosłym życiu. Adepci uczą się wytrwałości w dążeniu do wyznaczonego celu. Sukcesy własne i kolegów z klubu wzmacniają wiarę we własne siły, a właściwe, aktywne wykorzystanie wolnego czasu staje się istotną alternatywą dla „wysiadywania pod blokami”.

Najważniejsze sportowe sukcesy klubu
Tylko w 2011 roku nasi zawodnicy zdobyli 7 medali w różnych formułach Kickboxingu i Muay Thai oraz w różnych kategoriach wiekowych ( od juniora do seniora ) i wagowych.
Wszystkie medale zdobyto na zawodach rangi krajowej.
Zdobyto tytuł Mistrza Polski w Full Contakcie oraz III miejsce Mistrzostw Polski w Low Kicku.
Uzyskano 5 tytułów Pucharu Polski w tym w Semi Contakcie i Muay Thai.

Cele wychowawcze prowadzone przez Stowarzyszenie FC Knurów
Klub czynnie uczestniczy w życiu sportowym miasta Knurowa. Przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekraacji w Knurowie włączył się w akcję „Bezpieczne Lato” prowadząc bezpłatne zajęcia samoobrony dla wszystkich osób chętnych niezależnie od płci i wieku.
Zawodnicy klubu uczestniczą w Małopolskiej Lidze Boksu Tajskiego w Krakowie pod patronatem kampanii „Walcz z Patologią Profilaktyka Przez Sport i Zasady Fair Play”. Popieramy i promujemy taką postawę próbując wpływać na wychowanie swoich uczniów.
Wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Knurowie oraz Mistrzem Europy i Świata w Muay Thai Rafałem Simonidesem organizujemy imprezy sportowe pod patronatem akcji „Muay Thai Przeciw Narkotykom”. Akcja prowadzona jest z udziałem Ambasady Polskiej w Tajlandii na terenie całego kraju. Prowadzono prelekcje w MSP nr 6 w Knurowie w trakcie których zaznajomiono ich uczestników z tym problemem oraz rozdano prospekty i ulotki promujące akcję.
Celem wychowawczym klubu jest uczestniczenie w akcjach charytatywnych na rzecz osób niepełnosprawnych lub dotkniętych chorobą. W 2011 roku klub przy współpracy z MSP nr 6 w Knurowie zorganizował zbiórkę plastikowych nakrętek na butelki dla chorego na Mukowiscydozę Tymoteusza z Rybnika. Wspólnymi siłami zdołano zebrać 6 worków 50 kg wypełnionych nakrętkami które przekazano na rzecz fundacji.
Kolejnym wychowawczym celem klubu jest organizowanie egzaminów na stopnie uczniowskie w Kickboxingu, w których uczestniczą głównie dzieci i młodzież. W dniu 30 czerwca 2011 roku zorganizowano egzaminy na stopnie na żółty pas, w których wzięło udział 7 zawodników.

Serdecznie zapraszamy do wspierania naszego projektu przekazując 1,5% podatku dochodowego.

Zachęcamy również do całorocznego wspierania naszego klubu
Wpłacając darowizny na:
KONTO BANKOWE: Bank PKO S.A. Oddział Knurów nr konta 76 1240 4302 1111 0010 2740 9647

Współpraca oraz formy sponsoringu
Zarządu Fight Club Knurów pragnie zaprosić firmy, osoby prywatne oraz instytucje do współpracy przy realizacji projektów związanych z udziałem naszych zawodników w turniejach, obozach sportowych, a także codziennych treningach.
Jesteśmy dobrze zorganizowanym, prężnie rozwijającym się klubem.
Nasi zawodnicy startowali w wielu turniejach krajowych. Mamy potencjał i apetyty na starty zagraniczne.
Osiągnięcia naszych zawodników pomagają w dążeniu do naszego głównego celu, którym jest propagowanie zdrowego trybu życia, dzięki czemu możemy przeciwdziałać patologiom społecznym.
Istnieje możliwość współpracy z naszym klubem, sponsorowania przez Państwa najlepszych zawodników i nie tylko.
Jesteśmy otwarci na wszelkie inne propozycje współpracy i reklamy, które z chęcią z Państwem omówimy.

Zarząd Fight Club Knurów