„Sobota z Muay Thai”

w dniu 30 października 2010 r. Fight Club Knurów zorganizował kolejne seminarium ze światową gwiazdą Muay Thai Rafałem Simonidesem. Seminarium przeznaczone było głównie dla zawodników i trenerów uprawiających Kick-Boxing i Muay Thai oraz inne sporty walki. W seminarium uczestniczyło 22 zawodników z 6 klubów z terenu całego śląska. Seminarium było podzielone na 3 części.


Pierwsza to 2 godzinny trening, na którym mistrz pokazywał bardzo praktyczne elementy ataku, obrony i kontrataku, jak również podcięcia i obalenia jakie można zastosować w trakcie walki.  Elementy te łączone były w sparingi zadaniowe.


Druga część seminarium poświęcona była na prelekcje na temat inicjatywy, do której przyłączył się również nasz klub tj. kampanii „Muay Thai przeciw narkotykom”. Obejrzano film „Z Simonidesem przez Tailandię” w trakcie którego przybliżono kulturę i piękno tej części świata. Obejrzano również treningi jakie prowadzone są w kolebce boksu tajskiego oraz walki z udziałem Rafała.
Ostatnia trzecia część seminarium stanowiła 2 godzinny trening. Tutaj mistrz poprowadził trening wydolnościowy z elementami treningu przygotowawczego do zawodów jakie stosowane są w Tajlandii. W trakcie tej części mistrz wycisnął z nas wszystkich siódme poty!
Cała impreza zakończyła się wymianą gadżetów, serią pamiątkowych fotek  oraz wręczeniem certyfikatów uczestnikom stażu.
Jesteśmy dumni, że mogliśmy gościć w progach naszego klubu tak wybitnego sportowca oraz kolegów z zaprzyjaźnionych klubów. Jesteśmy pewni, że Rafał znowu do Nas wróci ponieważ seminarium przebiegało we wspaniałej atmosferze oraz sam prowadzący wykazał taką chęć !