Debiut na Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców w K-1 Rules

W dniach 08 – 10 kwietnia 2011 roku w Głogowie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w K-1 Rules. Impreza ta reklamowana była jako najmocniej obsadzone zawody w historii polskiego K-1.

Wzięło w niej udział 280 zawodniczek i zawodników z 62 klubów z całej Polski. Dla niezorientowanych K-1 Rules to walka w ringu, w której oprócz wszystkich uderzeń i kopnięć dozwolonych w Kick Boxing’u zezwala się między innymi na klincz do 5 sekund oraz kolana w tułów i na głowę.
Trzech zawodników FC Knurów uczestniczyło w tych zawodach należących do najwyższych rangą w kraju.
W kategorii junior nasz klub reprezentowali Dawid Majcherczak -67 kg oraz Mateusz Szopiński +91kg. Pośród rywalizujących młodzieżowców startował Adam Miętus w kategorii wagowej –67kg.
Jako pierwszy do zmagań stanął Dawid Majcherczak krzyżując rękawice z doświadczonym Kamilem Stefańskim zawodnikiem Victorii Szydłowiec.
Na pochwałę zasługuje postawa Dawida, który pomimo pierwszego startu na takiej imprezie nie przestraszył się przeciwnika dając mu godny opór.
Doświadczenie ringowe wzięło jednak górę. Dawid nieznacznie uległ przeciwnikowi jednak pomimo lekkiego niedosytu jesteśmy zadowoleni z jego występu,
który należy potraktować jako kolejne cenne doświadczenie zawodnicze.

Jako drugi stanął w ringu Adam Miętus tocząc walkę z zawodnikiem Diament Pstrągowa Krzysztofem Możdżeń. Niestety w życiu prócz dobrego przygotowania trzeba mieć też trochę szczęścia. Nasz „diament” oprócz przeciwnika zmagał się również z infekcją, która dała mu w trakcie walki się we znaki. Niestety Adaś również nieznacznie uległ swojemu przeciwnikowi.  Mamy nadzieję, że ta przegrana tylko wzmocni Adasia i da mu jeszcze większą motywacje do ciężkich treningów i kolejnych startów.
Trzecim zawodnikiem z naszego klubu był Mateusz Szopiński. Stanął on do „bratobójczego” boju z Grzegorzem Kochańskim ze Spartana Knurów.
Na uwagę zasługuje fakt, że Mateusz ma niedługi staż  treningowy w Kickboxingu, a walkę na zasadach z użyciem rąk i nóg toczył po raz 2 w życiu.
Grzesia natomiast wszyscy znamy, to utytułowany zawodnik zarówno w Boksie jak i Kickboxingu, pomimo tego Mateusz dał mu duży opór przegrywając nie jednogłośnie na punkty w stosunku 2:1.  Pomimo przegranej jesteśmy jednak zadowoleni z występu Mateusza. Jeżeli nadal będzie on prezentował taką postaw na treningach i chęć do udziału w zawodach na sukcesy nie będzie trzeba długo czekać.

Nasi zawodnicy wystartowali po raz pierwszy na tak prestiżowej imprezie. W trakcie zawodów towarzyszyła nam dobra atmosfera i dobre nastroje.
Jak to w życiu bywa zabrakło trochę szczęścia jednak jesteśmy pozytywnie nastawieni do kolejnych startów.

Filmy z walk będą do zobaczenia na stronie jeszcze dziś !