„Sobota z Muay Thai” – edycja druga !

W sobotę 15.10.2011 w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Knurowie na sportowo (z Muay Thai) postanowiło spędzić czas przeszło 50 fighterów. Na zaproszenie naszego klubu (Fight Club Knurów) oraz MOSiR Knurów stawił się by poprowadzić seminarium w naszym mieście znakomity i utytułowany zawodnik Muay Thai Rafał Simonides !

W seminarium wzięło udział kilkudziesięciu zawodników z 7 klubów sportowych: Fight Club Knurów, Akademia Walki Częstochowa, Dybol Team Zabrze, Puncher Wrocław, Kodokan Gliwice, Octagon Rybnik, Spartan Knurów. Swych reprezentantów miał także Pluton Rozpoznawczy 6 Batalionu Powietrzno-Desantowego w Gliwicach oraz Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej oraz Policji.

Seminarium składało się z dwóch 1,5 godzinnych treningów.Jego celem była metodyka nauczania oraz kombinacje przydatne w codziennym treningu dla zawodników i trenerów chcących rywalizować w zawodach sportowych w Muay Thai. Pierwszy trening rozpoczął się o godz. 10.00. Rafał Simonides prezentował techniki obrony i ataku w dystansie. Nie brakowało elementów tajskiego treningu i sławetnych wyczerpujących „piramid” wykonywanych na tarczach PAO.
W trakcie dwugodzinnej przerwy trenerzy i przedstawiciele poszczególnych grup biorących udział w seminarium zostali zaproszeni przez kierownictwo MOSiR Knurów na spotkanie integracyjne w trakcie którego spożyto gorący posiłek. Pozostałe osoby otrzymały drobny poczęstunek. Podczas przerwy można było skorzystać również z basenu.
Drugi trening rozpoczął się interesującym pokazem multimedialnym oraz opowiadaniem Rafała o swym pobycie w Tajlandii oraz planach na przyszłość następnie Rafał zaimponował wszystkim pokazem starożytnej sztuki walki Muay Boran, którą zaprezentował wraz ze swoim asystentem. Po pokazie uczestnicy pod okiem Rafała dalej „szlifowali” zademonstrowane elementy walki Muay Boran punktowane w trakcie walki sportowej w Tajskim Boksie.
Impreza przebiegała w przyjaznej i sportowej atmosferze. Prowadzona była pod patronatem międzynarodowej akcji „Muay Thai przeciw narkotykom”, której Rafał jest ambasadorem na Polskę.
Spotkanie zakończono rozdaniem jej uczestnikom pamiątkowych certyfikatów. Wymieniono podziękowania i zapowiedziano współpracę na przyszłość.

Fotografie z seminarium znajdziecie TUTAJ (galeria będzie uzupełniana)