Obóz Zimowy w Rycerce Dolnej

W drugim tygodniu ferii br. kilkunastu zawodników naszego klubu uczestniczyło w zimowym obozie sportowym organizowanym w całości przez zaprzyjaźniony Fight Club Będzin.
Obóz odbył się w Rycerce Dolnej. Obiekt „Rycerka” w którym stacjonowaliśmy przystosowany jest do tego typu wyjazdów. Posiada miejsca kwaterunkowe, stołówkę i salę gimnastyczną.

Głównym celem obozu było przygotowanie kondycyjne zawodników do nadchodzących w 2012 roku zawodów sportowych.

W obozie uczestniczyło 30 zawodników z różnych organizacji i klubów. Zawodnicy mieli okazję ćwiczyć i sparować w wymieszanych parach nawzajem ucząc się od siebie.
Treningi odbywały się pod okiem, aż 4 instruktorów Kickboxingu. Zajęcia obejmowały głównie treningi z zakresu Kickboxingu i Muay Thai. Dodatkową atrakcją był przyjazd na obóz mistrza Muay Thai Rafała Simonidesa.
Przyjął on nasze zaproszenie i przeprowadził solidny trening. Wszyscy uczestnicy byli pod wrażeniem umiejętności i zarazem skromności Rafała.
Obozowicze praktycznie każdego dnia szlifowali formę na dwóch treningach.
Obóz obejmował aż 7 pełnych dni dlatego nie zapomnieliśmy również o wypoczynku, wspólnej zabawie i integracji z zawodnikami z innych klubów.
Nie daliśmy się pokonać panującemu mrozowi. Oprócz codziennych treningów zwiedziliśmy Węgierską Górkę i jej okolice. Wzięliśmy udział w kuligu, ogniskach z kiełbaskami i pieczonkami, skorzystaliśmy z sauny i szkolenia strzeleckiego.
Na wyjeździe każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wymieniono kontakty i doświadczenia.
Nasz klub składa ponowne podziękowania dla kolegów z zaprzyjaźnionego Fight Club Będzin za zaproszenie na obóz.