Sportowe Podsumowanie roku 2013 w Fight Club Knurów …

Podsumowanie roku 2013 w Fight Club Knurów
Najlepszym podsumowanie sukcesów osiągniętych przez FC Knurów w woku 2013 są zwycięstwa naszych klubowiczów w plebiscycie „Sportowa Twarz Powiatu Gliwickiego 2013”, w którym to
w swych kategoriach wygrali Grzegorz Sobierajski oraz Anna Cora oraz rozliczne nagrody i wyróżnienia dla naszych zawodników i trenerów otrzymane w dniu 19.03.2014 od Prezydenta Miasta Knurów za osiągnięcia Sportowe i Kulturalne w 2013, z których szczególnie cieszy nagroda dla Fight Club Knurów (przypominająca Oscara) za zorganizowanie Pucharu UFR – nagroda ta została wręczona prezesowi naszego klubu Grzegorzowi Sobierajskiemu.
DSC_0407

DSC_0421

DSC_0444

Odchodzący już rok 2013 był pod każdym względem bardzo dobrym rokiem dla naszego klubu. Stawiamy na młodzież dlatego w 2013 roku nasz klub wzmógł pracę nad dziećmi i młodzieżą. Praca z nimi daje bardzo dużą satysfakcję i dobrze rokuje na przyszłość.
W roku tym po raz pierwszy na zawodach wystawiono więc zawodników w pełnej palecie wiekowej.

Nasza praca i poniesiony trud zaowocował zdobyciem łącznie 45 medali z zawodów poczynając od tych lokalnych po krajowe i międzynarodowe.
Zdobyliśmy 3 medale na Mistrzostwach Polski. Dwa złote medale przywieźli z Tarczyna z Międzynarodowych Mistrzostw Polski UFR Mazovia Cup w UFR Tatami trener klubu Grzegorz Sobierajski w kategorii Elita OPEN i Anna Cora w kategorii -57kg. Trzeci medal to również zasługa Anny Cory. To srebro zdobyte w Mińsku Mazowieckim na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w K1 Rules -60kg. Nasi zawodnicy zdobyli łącznie 20 medali na różnych zawodach rangi Pucharu Polski. Godnym wyróżnienia jest tutaj Kadet Młodszy Igor Szkodny, który w okresie tym zdobył, aż 5 medali każdego kruszcu tylko na ważnych zawodach rangi krajowej i międzynarodowej startując w aż 3 formułach Kickboxingu. Bardzo dobrze zapowiadającym się zawodnikiem godnym wyróżnienia jest też Kuba Dziekanowski, który wkraczając dopiero w przyszłym roku w wiek Kadeta Młodszego startując po raz pierwszy na zawodach z samych imprez rangi krajowej i międzynarodowej przywiózł 2 medale ( Puchar Polski złoto i Mistrzostwa Polski srebro! ). Cieszy fakt, że takich młodych dobrze zapowiadających się zawodników w naszym klubie jest wielu. Ważnym dla klubu jest również brązowy medal zdobyty w grapplingu naszego młodego zawodnika Daniela Kwiecińskiego przywieziony z bardzo prestiżowego Turnieju Hadaka Waza, który po raz pierwszy organizowany był pod patronatem Amatorskiej Ligi MMA. Medal ten cieszy tym bardziej, że jest pierwszym w grapplingu zdobyty przez naszego zawodnika oraz dlatego, że wywalczony w rywalizacji toczonej razem z seniorami. Nasi zawodnicy startowali więc pod flotami 3 organizacji – Polskiego Związku Kickboxingu, Amatorskiej Ligi MMA i Federacji Universal Fighting Rules. Z każdej z tych imprez przywozili medale. Jeżeli chodzi o ilość zdobytych medali ten rok był naszym najlepszym od początku istnienia klubu. W 2012 roku tych medali było 18.

Daniel

Marek Piotrowski

W dniu 26 października 2013 roku w MOSiR w Knurowie nasz klub podjął się trudu organizacji zawodów sportowych rangi Pucharu Polski UFR Silesia Cup. Z naszego zaproszenia skorzystało blisko 120 zawodników z 19 klubów z najodleglejszych miejsc Polski. W wyniku rywalizacji nasi zawodnicy drużynowo zajęli zaszczytne II miejsce.
Było to największe przedsięwzięcie sportowe jakiego podjęliśmy się od początku naszej działalności.

UFR

UFR Knurów

Rok 2013 był także owocnym rokiem dla adeptów BJJ. Ekipa z naszego klubu brała udział w treningach z czarnym pasem BJJ oraz zawodnikiem Bellatora Marcinem Heldem oraz doskonaliła swe umiejętności parterowe na seminarium z Mariuszem Koziejem, które odbyło się w Rio Grappling Club.

Mario Koziej

Z Marcinem Heldem

W bieżącym roku kilkudziesięciu członków naszego klubu stanęło do egzaminu na stopnie uczniowskie w Kickboxingu i UFR. Łącznie promowano 47 osób na wyższe stopnie szkoleniowe. W tym na brązowy pas ( 3 kyu ) promowano Adama Miętusa i na 3 niebieskie pasy ( 4 kyu ) promowano Annę Corę, Artura Stypułowskiego i Krzysztofa Kopernika. Ważna również była nominacja trenera Grzegorza Sobierajskiego na 2 DAN Federacji Universal Fighting Rules.
Również Sekcja Brazylijskiego Jiu Jitsu i MMA pod okiem Macieja Bochenka i od września Pawła Bańczyka (brązowy pas Brazylijskiego Jiu Jitsu) odnotowała bardzo ciężkie treningi. Rok zakończył się nominacjami na niebieski pas Adriana Siudaka i dwie belki na biały pas Daniela Kwiecińskiego w Brazylijskim Jiu Jitsu.

Grzegorz

egzamin3 egzamin2 egzamin1

Bardzo dobrze też rozwijają się nasze inicjatywy czyli Kurs Samoobrony dla Kobiet RÓWNE SZANSE oraz Kurs Samoobrony dla Mężczyzn OBROŃ ŻONĘ. Po II już edycji kursu kobiet wręczono certyfikaty 8 uczestniczkom kursu, które uczestniczyły w obu edycjach. Wszystkie panie posiadały wysoką co najmniej 80% frekwencję.

Równe Szanse

Ważnym i wartym podkreślenia jest podjęcie współpracy przez nasz klub z bardzo dobrymi trenerami, specjalistami swoich dziedzin czyli Pawłem Bańczykiem brązowym pasem BJJ i multimedalistom zawodów krajowych i międzynarodowych w Grapplingu i BJJ. Ryszardem Tyczyńskim między innymi instruktorem mjr A. Kubsa. Wojciechem Satoła min. posiadacza czarnego pasa w Ju Jitsu. Naszym zdaniem wszyscy ci panowie wnieśli duży wkład do naszego klubu. Zdołali „skraść serca i zarazić” sportami walki ludzi z którymi pracują.

Paweł Bańczyk

Ryszard Tyczyński

Wojtek

Na zasadzie porozumienia jednego z naszych trenerów z włodarzami miasta Knurowa w naszym klubie w ramach doskonalenia zawodowego z technik interwencyjnych i obezwładniania szkolili się funkcjonariusze Straży Miejskiej. Kilkumiesięczne treningi zakończone zostały egzaminem pod nadzorem trenerów klubu i Zastępcy Komendanta Straży Miejskiej.
W ostatni weekend wakacji w Witowie koło Zakopanego zorganizowaliśmy kilkudniowy obóz letni, z którego skorzystało kilkanaście osób. Oprócz treningów wędrowaliśmy po naszych przepięknych polskich Tatrach i zaliczyliśmy przemarsz w Tatrach Wysokich na Szpiglasową Przełęcz ( 2110 mnpm ).

Obóz

Członkowie klubu brali udział w takich inicjatywach jak „POMÓŻ PRZETRWAĆ ZIMĘ”, w ramach której w 2 tygodnie wraz z innymi organizacjami na rzecz Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Bytomiu zebrano ponad 100 kg suchej karmy, 34 kg puszek, 27 kg ryżu, kaszy i makaronów, 50 kocy i ręczników, 40 misek, 28 kagańców, smyczy, szelak i wiele innych przydatnych rzeczy.

Dary

Ponadto wraz z innym klubem sportów walki z Zabrza przekazaliśmy paczki na święta oraz paczki z ubraniami i zabawkami dla małego Kacpra z Knurowa. Ten dzielny chłopczyk wykazał się odwagą stając w obronie matki został dotkliwie pobity przez jej konkubenta. Kacper otrzymał również karnet na rok bezpłatnych zajęć w naszym klubie. Odnotowaliśmy znaczny wzrost zainteresowania i frekwencji na zajęciach w naszym klubie. Zrobiliśmy troszkę ulepszeń w sali treningowej. Ustabilizowała się sytuacja Centrum Sportu. Wewnątrz Centrum zrobiony został gruntowny remont. Zamontowane zostało długo wyczekiwane ogrzewanie. Wszystko to również przełożyło się na osiągnięte dobre wyniki naszego klubu.
Rok 2013 był praktycznie pod każdym względem najlepszym rokiem od początku naszej działalności, ale my jesteśmy ambitni dlatego życzymy sobie aby ten nasz nowy 2014 rok był jeszcze lepszy od starego!! :))