Seminarium Combat 56 w FC Knurów

W dniach 29 – 30 marca w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 6 w Knurowie trenerzy naszego klubu zorganizowali Regionalny Staż Bojowego Systemu Combat 56. Wydarzenie to po raz pierwszy miało miejsce w Knurowie. W szkolenniu wzięło udział blisko 40 fascynatów tego niezwykle skutecznego systemu walki. Przez dwa dni, pod okiem jego twórcy mjr Arkadiusza Kupsa, trenowali techniki samoobrony, interwencje oraz procedury dotyczące sytuacji kryzysowych.
Combat 56 Arkadiusz Kups
(więcej fotek z seminarium na FB naszego klubu)
W zajęciach brali udział funkcjonariusze Policji, Służby Więziennej, Straży Miejskiej oraz żołnierze gliwickiej jednostki wojskowej. Licznie reprezentowana była sekcja kobiet oraz uczestniczki kursu samoobrony prowadzonego przez FC Knurów. Z opinii mjr Kupsa po raz pierwszy zorganizowany został staż przy współpracy z klubem sportowym. Bardzo pozytywnie też ocenił udział znacznego grona kobiet.
Seminarium Combat 56 Knurów
Sama impreza była na tyle udana, że wstępnie zapowiedziane zostało podobne szkolenie być może jeszcze w tym roku. Uczestnikom na zakończenie mjr Kups wręczył certyfikaty i koszulki z logo Bojowego Systemu Combat 56.