Puchar Europy w Kickboxingu 9′ Mazovia Cup International.

Około 500 zawodników z kilkunastu krajów w tym z Polski, Węgier, Ukrainy, Danii, Czech, Słowacji, Belgii, Grecji, Niemiec, Azerbejdżanu i innych rywalizowało w zeszłą sobotę w Tarczynie w Pucharze Europy w Kickboxingu 9′ Mazovia Cup International.
12346657_756613267804889_1073974070_n 12348632_756613211138228_354463469_n  12358521_756613227804893_754105808_n
Organizatorem i zarazem sportowym patronem imprezy były światowe organizacje jak PFKB, WKA, UFR, WKSF, WTKA, ICO. Rywalizacja odbywała się na 6 matach i ringu w jednym czasie we wszystkich formułach Kickboxingu oraz MMA. W zawodach wzięli udział zawodnicy naszego klubu. Jako pierwszy do rywalizacji w ringu stanął trener Grzegorz Sobierajski startując w Kickboxingu na zasadach UFR w kategorii OPEN ELITA +35. W swoim pierwszym pojedynku po zaciętej walce poprzez ostrzeżenie i odjęcie jednego punktu na 5 sekund do końca 3 rundy po mimo wszystko kontrowersyjnym werdykcie sędziowskim oddał zwycięstwo Sebastianowi Wiszniewskiemu z Husarii Team. W walce półfinałowej wygrał z zawodnikiem z Czech Wiktorem Bonk. Grzegorz zdobył III m. przywożąc z Pucharu Europy brązowy medal.
12348722_756613251138224_137387096_n
Następnie do rywalizacji stanęła Anna Cora w kategorii – 60 kg. W K1 stanęła w ringu z reprezentantką Węgier Viktorią Kravitz. Niestety przespała pierwszą część pojedynku i pomimo wojny jaką zgotowała rywalce w drugiej części walki przegrała nieznacznie na punkty dając rywalce ciężką przeprawę do samego końca. Ania w K1 zdobyła II miejsce. W Kickboxingu w formule Kick Light w walce finałowej nie stawiła się do ringu przedstawicielka Czech Irina Nikolic oddając I miejsce. Ania z tej dużej imprezy przywiozła do Knurowa 1 złoto i 1 srebro oraz kolejne doświadczenie. Igor Szkodny stanął do walki na macie w Kickboxingu w formule UFR Tatami 55 kg. W walce finałowej nie dał szans swojemu rywalowi Dominikowi Rybarczyk z Teamu TAE, którego narożnik poddał już w 1 rundzie. Igor zdobył I miejsce przywożąc złoty medal Pucharu Europy.

Należy dodać, że w tych prestiżowych zawodach brali udział najmłodsi zawodnicy filii naszego klubu Fight Club Team Czerwionka rywalizując w konkurencji Touch Contact. Po wyrównanych pojedynkach w mocno obsadzonych kategoriach zdobyli następujące miejsca : Piotr Adamczyk – III miejsce – brązowy medal, Kamil Perliński – IV miejsce, Oskar Bierza – IV miejsce, Adam Adamczyk – V miejsce, Weronika Pęzińska – V miejsce i Dominik Luka – V miejsce. Zarówno organizatorom, jak też wszystkim zawodnikom i trenerom biorącym udział w tak dużej imprezie gratulujemy sukcesów i kolejnych doświadczeń sportowych!!!