Grzegorz Sobierajski i Wojciech Satoła instruktorami strzelectwa sportowego i bojowego…

Miło nam poinformować, że w ubiegły weekend nasi trenerzy Grzegorz Sobierajski i Wojciech Satoła uzyskali uprawnienia Instruktorów strzelectwa sportowego i bojowego oraz Zaświadczenia uprawniające do prowadzenia strzelań. Droga do uzyskania tych uprawnień nie była prosta. Szkolenie rozpoczęło się w listopadzie ubiegłego roku. W czasie weekendowych zjazdów zmagali się z przyswojeniem teorii z zakresu ogólnych wiadomości dotyczących sportu oraz strzelectwa.

Po zakończeniu części teoretycznej przystąpili do części praktycznej zaczynając od zajęć z zakresu udzielania pierwszej pomocy przed medycznej w tym m.in. opatrywania i tamowania ran postrzałowych. Kolejne treningi praktyczne odbyły się na strzelnicy Temida w Zabrzu.


Tutaj rozpoczęli od sportowego treningu bez strzałowego z wykorzystaniem trenażera strzeleckiego SCATT w trakcie, którego pokazywane były wskazówki dotyczące zasad celnego strzelania w tym min. prawidłowego zgrywania przyrządów celowniczych oraz odpowiedniej pracy na języku spustowym. Późniejszy trening bez strzałowy miał charakter praktycznego wykorzystania broni w sytuacjach realnego zagrożenia. Strzelanie odbywały się z krótkiej i długiej broni palnej i sportowej, jak Glock 17 IV, Glock 19 IV, CZ P-07, CZ P-09, CZ Scorpion Evo3, Mossberg 590 Tactical, Sig Sauer 1911 22LR, CZ 512 22LR.


Pod okiem instruktorów OSS Tactical Group szlifowali zasady prowadzenia szkoleń strzeleckich z dużym naciskiem na zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas strzelań. Doskonalili swoje umiejętności nie tylko z zakresu strzelectwa sportowego, ale również z zakresu strzelectwa bojowego oraz strzelań instynktownych systemu „point shooting”.
W dniu 21 stycznia odbył się egzamin praktyczny, który polegał na obronie samodzielnie sporządzonego konspektu. Egzaminowani mieli za zadanie poprowadzenie zajęć strzeleckich dla pozostałej części kursantów. Dnia 22 stycznia przystąpili do egzaminu teoretycznego składającego się z 40 pytań specjalistycznych.


Kolejne uprawnienia instruktorskie bardzo cieszą naszych trenerów i otwierają kolejną nową drogę między innymi dla członków naszego klubu. Niebawem słów parę na temat oferty szkoleń strzeleckich z naszym udziałem.
Trzeba przyznać, że wykładowcy Ośrodka Szkoleń Specjalnych Tactical Group wykonali kawał dobrej roboty. To jeden z najlepszych kursów, w których mieliśmy okazje uczestniczyć. Zaangażowanie i profesjonalizm godny polecenia każdemu. Tym bardziej cieszy podjęcie nowej, owocnej współpracy z wymienionym ośrodkiem przez instruktorów naszego klubu 🙂