Zawodnicy Fight Clubu na zgrupowaniu Kadry PFKB w Zakopanem

Zawodnicy Fight Clubu nie odpuszczają i meldują swój udział na zgrupowaniu Kadry PFKB w Zakopanem.
W dniu 24 czerwca br. 4 naszych zawodników udało się do stolicy Tatr na Zgrupowanie Kadry w Kickboxingu Polskiej Federacji Kickboxingu. Zgrupowanie to rozpoczęło sezon sportowy w wielu klubach z całej Polski.

Głównym celem wyjazdu było przygotowanie fizyczne i mentalne zawodników do rozpoczynającego się sezonu startowego drugiej połowy 2017 roku, tym samym zakańczając okres wakacyjnego lenistwa hahaha  Na zgrupowaniu zameldowało się około 80 zawodników i trenerów z kilkunastu klubów z całej Polski. Naturalnie nie mogło tam zabraknąć naszych reprezentantów: Patryka Herdziny, Filipa Pawliny, Bartosza Prajsnara i Jarosława Kraski, który podjął się trudu kierowania naszą reprezentacją. Treningi odbywały się w Centrum Przygotowań Olimpijskim w Zakopanem. Nasi zawodnicy zakwalifikowali się do grup treningowych w formule K1, Low Kick i Kick Light ćwicząc pod okiem Trenerów Kadry.

Atrakcją wyjazdu było wyjście w góry, wypad do AUA PARKU oraz wspólny trening sparingowy z zawodnikami Federacji WKF oraz zawodników ze Słowacji, odbywającymi również swoje zgrupowanie w Zakopanem. Ponadto mieli okazję podpatrzyć treningi Krzyśka Włodarczyka i Krzyśka Głowackiego również przygotowujących się do swoich przyszłych zmagań ringowych w COS Zakopane.

Zdaniem trenerów nasi podopieczni zaprezentowali dobry poziom wyszkolenia sportowego. Udział w zgrupowaniu zaowocował powołaniami Filipa Pawlina i Patryka Herdzina do „Kadry B” oraz Jarosława Kraski i Bartosza Prajsnara do „Kadry C” Polskiej Federacji Kickboxingu – jako debiutantów. Wszystkim naszym podopiecznym biorącym udział w zgrupowaniu gratulujemy podjęcia wyzwania mimo szeregu trudności, ukończenia zgrupowania i dalszych nominacji na szczeblach swojej „kariery zawodniczej”!! Jesteśmy pewni, że wpłynie to na ich dalszy rozwój sportowy i jeszcze większą motywację do treningów 😉