Trener Fight Club Knurów Mistrzem Świata w Ju Jitsu !

W dniach 24-26 listopada w Kolumbii odbyły się tegoroczne Mistrzostwa Świata Ju JitsuColombia World Championship 2017″. Miastem, które miało okazję gościć najlepszych zawodników Jiu Jitsu z całego świata była Bogota.


Do kadry narodowej po raz kolejny został powołany prowadzący treningi w Fight Club Knurów Paweł Bańczyk. Na mistrzostwa pojechał także drugi trener naszego klubu Jacek Bańczyk (w roli sędziego zawodów).
Warunki w Bogocie były niezwykle ciężkie bowiem miasto to znajduje się  ponad 2 tys. 600 metrów n.p.m oraz jest w innej strefie czasowej niż Polska. W aklimatyzacji przed turniejem nieco pomogły treningi, które Paweł wraz z innymi zawodnikami kadry miał okazję odbyć w kolumbijskiej filii Brazylijskiego Jiu Jitsu Gracie Barra.

Paweł by zdobyć tytuł Mistrza Świata Ju Jitsu Ne Waza w kategorii wagowej -85kg musiał stoczyć aż 4 walki jednego dnia.
Pierwszy rywal pochodził z Kazachstanu i musiał uznać wyższość Pawła już w 1:30 minucie walki (został poddany trójkątnym duszeniem z gardy), drugą walkę z Boliwijczykiem także udało się zakończyć przed czasem (tym razem trójkątnym duszeniem z dosiadu), trzecia walka okazała się dla naszego trenera najcięższa była to walka z zawodnikiem z Maroka – wygrana przewagą punktową w pełnym przedziale czasu.
Ukoronowaniem całej wyprawy do Kolumbii była walka finałowa, w której przeciwnikiem Pawła Bańczyka był Rasheed Haidar (reprezentant Jordanii). Walka ta była niezwykle emocjonując , ale i w niej Paweł  pokazał swój kunszt Brazylijskiego Jiu Jitsu oraz duszę prawdziwego wojownika – walkę zakończył przed czasem dusząc swego przeciwnika zza pleców i tym samym zdobywając upragniony tytuł Mistrza Świata Ju Jitsu Ne Waza!

Trenerowi Pawłowi Bańczykowi serdecznie gratulujemy sukcesu! Wszystkich chętnym chcących trenować Brazylijskie Jiu Jitsu pod okiem MISTRZA zapraszamy na treningi i przypominamy, że nabór do grupy dorosłych i dzieci trwa cały rok a pierwszy trening jest gratis!