Mazovia International Cup Zdobyta.

W ubiegły weekend Hala ZS w Tarczynie stała się areną zmagań XI Edycji Pucharu Europy MAZOVIA INTERNATIONAL CUP. Jak co roku impreza zgromadziła blisko 450 zawodników walczących w różnych formułach Kickboxingu. Oprócz zawodników z naszego kraju pojawili się fighterzy z Francji, Węgier, Czech, czy Ukrainy. Knurowski Fight Club reprezentowało 6 zawodników, którzy z tej wielkiej imprezy przywieźli aż 8 medali ( 4 złota, 2 srebra i 2 brązowe medale ). Droga do sukcesu nie była łatwa.

 

Każdy musiał udowodnić, że to jemu należy się trofeum w postaci medalu. Trzeba było stoczyć nawet 4 pojedynki jednego dnia aby przedrzeć się do finału. Nasi zawodnicy pokazali dobre wyszkolenie techniczne i charakter do walki zdobywając kolejno Szymon Mątewski, junior – 65 kg, złoty medal w K1 i srebrny medal w UFR Ring, Damian Łoza, senior – 85 kg, złoty medal w UFR Ring i brązowy medal w K1, Ania Cora, seniorka – 60 kg, złoty medal w Kick Light, Patryk Herdzina, junior – 60 kg, złoty medal w UFR Tatami, Igor Szkodny, kadet starszy – 60 kg, srebrny medal w UFR Tatami i Bartosz Kata, kadet starszy – 65 kg, brązowy medal w UFR Tatami. Około południa nastąpiło uroczyste otwarcie zawodów, w trakcie których odśpiewano hymn narodowy.
 
Przedstawiciele Polskiej Federacji Kickboxingu jako główni organizatorzy złożyli podziękowania patronom imprezy burmistrzowi Tarczyna i dyrektorowi Zespołu Szkół w Tarczynie. Podziękowania odebrały również osobom od lat współtworzące to piękne wydarzenie. Prezes Stowarzyszenia Fight Club Knurów Grzegorz Sobierajski przyjął z rąk Prezesa PFKB Piotra Bąkowskiego podziękowania za współpracę z PFKB i Promocję Sportu. Ze strony naszego klubu kierujemy szczególne podziękowania dla Filipa Pawlina, który z uwagi na kontuzję nie mógł przystąpić do zawodów jako zawodnik jednak podjął rękawice odbywając praktykę sędziowską oraz naszym kierowcom tj. Krzysztofowi Mątewskiemu i Jarosławowi Herdzina, którzy dowieźli nas na miejsce i bezpiecznie przywieźli do domu. Tegoroczną edycję Mazovii należy uznać za bardzo udaną. Tym występem zakańczamy zmagania na arenach krajowych i międzynarodowych w Kickboxingu w bieżącym roku.
Za tegoroczne zmagania należą się naszym zawodnikom ogromne podziękowania i gratulacje. Jako młodzi zawodnicy przeszli ciężką drogę, która rozpoczęła się lutowymi przygotowaniami na obozie sportowym w Zakopanem. Zebrane doświadczenie całego tego okresu na pewno przełoży się na wyniki sportowe w nadchodzącym 2018 roku. Na razie odpoczywamy, cieszymy sukcesami i czekamy co przyniesie nowy rok.