Podsumowanie ubiegłego roku w Fight Club Knurów

Pomimo panującej pandemii Koronawirusa Stowarzyszenie Fight Cliub Knurów w 2020 roku odnotowało swój największy skok rozwojowy od początku powstania. Poniżej przedstawiamy podsumowanie najważniejszych przedsięwzięć naszego klubu.

Ważniejsze zawody sportowe:

• Walka Zawodowa o Pasa Federacji Night of Champions w Szczytnej; zwycięża Szymon Mątewski

• Puchar Świata Ju Jitsu Grand Slam London; srebro Alicja Stypułkowska

• Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w K1 WKF w Mikołowie; złoto Patryk Herdzina, złoto Jakub Grączewski i stebro Łukasz Gulcz

• Mistrzostwa Polski w Kickboxingu MFR w Radlinie; 2 x złoto Patryk Herdzina, złoto Jakub Groczewski, złoto Krzysztof Skraba, złoto Michał Zając, srebro Łukasz Gulcz, srebro Wojciech Jasiński i srebro Patryk Sobański

• Mistrzostwa Polski Jiu Jitsu – Bochnia ; złoto Alicja Stypułkowska, złoto Oliwia Sieprawska

• Mistrzostwa Polski Brazylijskiego Ju Jitsu – Misica; złoto Alicja Stypułkowska, srebro Oliwia Sieprawska

• X Mistrzostwa Polski No Gi Jiu Jitsu – Luboń ; złoto Krzysztof Sieprawski, srebro Oliwia Sieprawska

• Puchar Polski Open Polish Jiu Jitsu – Bielsko Biała; złoto Krzysztof Sieprawski, złoto Oliwia Sieprawska

• Puchar Silesia Open Jiu Jitsu – Katowice ; złoto Krzysztof Sieprawski, 2 x srebro Oliwia Sieprawska, brąz Krzysztof Sieprawski

• Liga Kickboxingu MFR – Radlin; złoto Patryk Herdzina, złoto Jakub Grączewski, 2 x złoto Michał Zając, srebro Krzysztof Leśniak ( nasz finał ), srebro Łukasz Gulcz, srebro Wiktor Klimek, srebro Daniel Radek, srebro Kacper Kaczor, srebro Krzysztof Skraba, srebro Gracjan Szpak, srebro Patryk Sobański, brąz Damian Łoza, 4 miejsce Paweł Niemczyk

• Otwarte Mistrzostwa Śląska Ju Jitsu – Katowice; 2 x złoto Krzysztof Sieprawski, złoto i srebro Oliwia Sieprawska

• Liga K1 X Kłodzka Bitka – Kłodzko; wygrana Patryk Herdzina, przegrana Krzysztof Leśniak

Puchar Polski Open Polish Jiu Jitsu – Bielsko Biała; złoto Krzysztof Sieprawski, złoto Oliwia Sieprawska

• Puchar Silesia Open Jiu Jitsu – Katowice ; złoto Krzysztof Sieprawski, 2 x srebro Oliwia Sieprawska, brąz Krzysztof Sieprawski

• Liga Kickboxingu MFR – Radlin; złoto Patryk Herdzina, złoto Jakub Grączewski, 2 x złoto Michał Zając, srebro Krzysztof Leśniak ( nasz finał ), srebro Łukasz Gulcz, srebro Wiktor Klimek, srebro Daniel Radek, srebro Kacper Kaczor, srebro Krzysztof Skraba, srebro Gracjan Szpak, srebro Patryk Sobański, brąz Damian Łoza, 4 miejsce Paweł Niemczyk

• Otwarte Mistrzostwa Śląska Ju Jitsu – Katowice; 2 x złoto Krzysztof Sieprawski, złoto i srebro Oliwia Sieprawska

• Liga K1 X Kłodzka Bitka – Kłodzko; wygrana Patryk Herdzina, przegrana Krzysztof Leśniak

Wyróżnienia i nagrody za wysokie wyniki sportowe :

Prezydent Miasta Knurów:

• Łukasz Gulcz

• Alicja Stypułkowska

• Szymon Mątewski

• Mateusz Godziejewicz

• Hanna Dudzińska

• Dawid Flowiański

• Oliwia Sieprawska

• Krzysztof Sieprawski

• Mateusz Kostrzanowski

• Wojciech Jasiński

👉

Trener Grzegorz Sobierajski

Burmistrz Miasta Czerwionka – Leszczyny:

• Patryk Herdzina

Wójt Gminy Pilchowice:

• Jakub Grączewski

➡️

Niezapomniany obóz w Holandii, który odbył się w dniach 12 – 15 lutego w gym’ie wybitnego zawodnika Rayena Simsona – SAMSON GYM oraz sparingi z zawodnikami GLORY w SPORT CENTER COPS. Na obozie tym 5 zawodników plus trener Grzegorz Sobierajski uczyło się tzw. holenderskiego kickboxingu w celu poszerzenia naszych umiejętności w tej formule walki oraz przygotowania do rywalizacji w walkach zawodowych. Całość była możliwa dzięki organizacji i pomocy oraz uprzejmości rodziny Gulcz.

➡️

Zgrupowania sportowe :

Zimowe Zgrupowanie MFR w Rzeszowie – 8 zawodników

Letnie Zgrupowanie MFR we Władysławowie – 14 zawodników

➡️

Reaktywacja weekendowych wyjazdów w góry w formie tzw. przemarszów tlenowych. W miesiącach letnich odwiedziliśmy Czantorię, Skrzyczne i Babią Górę. W miarę możliwości będziemy kontynuować tę formę przygotowania fizycznego zawodników.

➡️

Przebudowa i powiększenie sali treningowej. W miesiącach lipcu i sierpniu członkowie naszego klubu przy współpracy z firmą TGS Technika Grzewcza i Sanitarna z siedzibą w Bytomiu własnymi rękami dokonali gruntownego remontu i przebudowy sali treningowej w Knurowie ul. Witosa 8, która powiększona swoje rozmiary do ponad 100 metrów kwadratowych ( nie licząc węzłów sanitarnych i zaplecza ).

➡️

Wymiana sprzętu sportowego. W roku tym nastąpiła praktycznie 100% wymiana starego i zużytego sprzętu sportowego.

➡️

Otwarcie Trzech Sekcji Strzeleckich. We wrześniu 2020 roku powołano do życia nową sekcję Strzelecką EDC Combat. Na zajęciach członkowie Sekcji Strzeleckiej EDC COMBAT poznają zasady bezpiecznego posługiwania się replikami broni palnej, poznają zasady bezpiecznego zachowania się na obiektach typu strzelnica, na treningach uczą się prawidłowych podstawa strzeleckich, zgrywania przyrządów celowniczych muszka – szczerbinka, właściwej pracy na języku spustowym, obsługi manualnej różnych typów jednostek broni. Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem osób młodych oraz dorosłych.

➡️

Egzaminy na stopnie uczniowskie w Kickboxingu. W dniach 29 sierpnia i 22 grudnia 2020 roku przeprowadzono egzaminy na stopnie uczniowskie w Kickboxingu Federacji MFR. Egzaminom poddano 46 zawodników, którzy podwyższyli swoje kwalifikacje sportowe promocjami na wyższe stopnie. W tym też roku, aż 3 zawodników tj. Askaniusz Sobierajski, Przemysław Wilk i Patryk Herdzina zdali na najwyższy 1 stopień uczniowski w Kickboxingu Federacji MFR. Jeden zawodnik Łukasz Gulcz jako najmłodszy zawodnik zdobył 3 stopień uczniowski – brązowy pas w Kickboxingu.

➡️

Mikołajkowe Zawody Strzeleckie dla dzieci i dorosłych. W dniu 09.12.2020r. w siedzibie naszego Klubu odbyły się I-wsze Strzeleckie Zawody Mikołajkowe pod egidą naszej nowej sekcji strzeleckiej EDC COMBAT. Z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, w zawodach wzięło udział aż 60 osób. Strzelcy podzieleni na grupy i kategorie wiekowe, mieli możliwość zmierzenia się w kilku konkurencjach strzelania i krótkiej oraz karabinu maszynowego do tarcz (strzelania w pozycjach stojących, klęczących a nawet leżących) w wersjach strzelań sportowych z elementami strzelectwa dynamicznego I.P.S.C. Zawodnicy zostali uhonorowani pucharami, medalami, dyplomami oraz słodkościami. Impreza spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem w związku z czym myślimy o kontynuacji w przyszłym roku.

➡️

Obchody X-lecia Klubu. W dniu 8 lutego br. w restauracji 777 w Knurowie odbyły się obchody X- lecia Stowarzyszenia Fight Club Knurów. Impreza skierowana była przede wszystkim do osób, którzy współtworzą ten projekt i pomagali w jego rozwoju. Oprócz Członków założycieli, trenerów, zawodników swoją obecnością uhonorowali klub min. Poseł RP Jarosław Gonciarz, Prezydent i Wiceprezydent Miasta Knurów, Radni Miasta i Powiatu, Wiceprezes PZB i Prezes BKS Concordia Knurów Mieczysław Gołąb, Prezes Eugen Knurów śp. Eugeniusz Mehlich oraz wielu innych przedstawicieli środowiska sportowego, jednostek i organizacji, którzy przyjęli zaproszenie chcąc świętować tę okoliczność z nami.

➡️

Akcja Maseczkowa. Jesteśmy Polakami i każdy ma swoje zdanie jednak akcja maseczek klubowych była tak charakterystyczna, cieszyła się takim zainteresowaniem ( wydano co najmniej 150 maseczek ) i odbiła się takim echem, że doczekaliśmy się nawet publikacji w lokalnej gazecie Przegląd Lokalny.

➡️

Cykl filmów do poprawy kondycji fizycznej utworzony na czas lockdown’u „Zostań w domu z Fight Club Team”.

➡️

Patronat sportowy stanowił :

Polski Związek Kickboxingu

Związek Sportowy Nowoczesnych Sztuk Walki

Działalność Stowarzyszenia Fight Club Knurów wsparło :

Ministerstwo Sportu

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Miasto Knurów

➡️

Wsparcie medialne zapewniły między innymi

• Redakcja Przegląd Lokalny

• Redakcja IKnurów

• Redakcja Twój Knurów

• Redakcja KnurówNews

➡️

Pozytywne aspekty:

• Powrót do Polskiego Związku Kickboxingu

• Współpraca z firmą zajmującą się specjalistyczną odzieżą sportową High-Type, z którą działamy już któryś rok z rzędu i z czystym sercem możemy polecić jej usługi

• To samo możemy powiedzieć na temat współpracy ze sklepem z akcesoriami sportowymi Kuźnią Mocy Knurów

• Kontynuacja współpracy z Ośrodkiem Szkoleń Specjalnych Tactical Group

➡️

Negatywne aspekty:

• odwołanie charytatywnego szkolenie z zakresu pomocy przedmedycznej dla Franka Surdela organizowanego przy koordynacji i współpracy z Fundacją Gram Pomagam Kibicuję
• brak udziału w zawodach pod patronatem PZKB
• brak możliwości realizacji rywalizacji na turniejach międzynarodowych i ringach zawodowych

➡️

Jednak jako NASZ NAJWIĘKSZY SUKCES uznajemy ciągłość zajęć w tym trudnym dla wszystkich roku. Poza okresem lockdown’u w marcu i kwietniu, kiedy to przenieśliśmy zajęcia do Internetu ćwiczyliśmy cała czas. Czasem w okrojonych składach, czasem z większą frekwencją lecz niezłomnie i konsekwentnie. W okresie tym nie tylko nie zmniejszyliśmy, a wręcz powiększyliśmy ilość sekcji, o 3 Sekcje Strzeleckie. Utrzymanie zajęć praktycznie przez cały czas pandemii uznajemy za najważniejsze osiągnięcie.

👉

12 Sekcji klubu działających w 2020 roku

• kickboxing dzieci,

• kickboxing młodzież

• kickboxing początkujący i pracujący,

• kickboxing zaawansowani zawodnicy,

• jiu jitsu dzieci,

• jiu jitsu dorośli,

• samoobrona dzieci,

• samoobrona dorośli,

• cross & strong,

• strzelectwo dzieci 5 – 9

• strzelectwo 10 – 15

• strzelectwo dla dorosłych

Są cele, których nie zdołaliśmy osiągnąć. Jest nad czym pracować. Te zadanie zostawiliśmy sobie na przyszłe lata naszej działalności.