Podsumowanie działalności Fight Club Knurów w 2021 roku

Pomimo panującej pandemii Koronawirusa Stowarzyszenie Fight Club Knurów w 2021 roku kontynuowało działalność i odnotowało kolejny skok rozwojowy od początku swego powstania. Poniżej przedstawiamy podsumowanie najważniejszych przedsięwzięć naszego klubu.

10 Sekcji Sportowych • kickboxing dzieci • kickboxing młodzież • kickboxing początkujący i pracujący • kickboxing zaawansowani zawodnicy • ju jitsu dzieci • ju jitsu dorośli • samoobrona dzieci młodsze • samoobrona dzieci starsze • samoobrona dorośli • Cross & Strong

Zmiana sali treningowej. W miesiącu marcu zajęliśmy pomieszczenia na I piętrze budynku ( tego samego ) w Knurowie ul. Witosa 8, czym polepszyliśmy warunki lokalowe i sanitarne, powierzchnia treningowa powiększona została do 120 metrów kwadratowych. Zakupiliśmy ring oraz zabudowaliśmy konstrukcje na worki i inny sprzęt treningowy.

Ważniejsze sukcesy i zawody sportowe:

Zdobycie przez Michała Zając Pasa Mistrza Świata WKF Pro Am w Low Kick na III Charytatywnej Gali – Mikołów

Zdobycie przez Patryka Herdzina Pasa Mistrza Polski WKF Pro Am w K1 na III Charytatywnej Gali – Mikołów

Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Low Kick PZKB – Mysłowice

Mistrzostwa Austrii WKF w Kickboxingu – Austria Wiedeń

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski MFR w Kickboxingu – Radlin

Mistrzostwa Polski Ju Jitsu – Katowice

Mistrzostwa Polski No Gi Jiu Jitsu – Warszawa Puchar Polski Open Polish Jiu Jitsu – Bielsko Biała Puchar Polski MFR – Radlin Puchar Polski Europen Kickboxing Challange – Sulejówek Mistrzostwa Śląska Ju Jitsu – Katowice Mistrzostwa Śląska Silesia Open Jiu Jitsu – Katowice Otwarte Mistrzostwa Śląska Ju Jitsu – Katowice Liga K1 Battle of Warriors – Kraków Gala MFC 19 – Zielona Góra Liga Jiu Jitsu – Katowice

Wyróżnienia i nagrody za wysokie wyniki sportowe:

Prezydent Miasta Knurów

Łukasz Gulcz

Alicja Stypułkowska

Patryk Sobański

Wiktor Klimek

Krzysztof Skraba

Oliwia Sieprawska

Krzysztof Sieprawski

Wojciech Jasiński

Trener Wojciech Satoła

Burmistrz Miasta Czerwionka – Leszczyny:

Patryk Herdzina

Wójt Gminy Pilchowice:

Jakub Grączewski

Zgrupowania, szkolenia i obozy sportowe:

Zimowe Zgrupowanie MFR w Rzeszowie

Konsultacje instruktorów Kickboxingu PZKB w Wiśle

Letnie Zgrupowanie MFR we Władysławowie

Letni obóz sportowy Ju Jitsu w Andrzejowicach

Zgrupowanie Ju Jitsu w Borowie

Egzaminy na stopnie uczniowskie w Kickboxingu. W dniach 1 lipca i 23 grudnia 2021 roku przeprowadzono egzaminy na stopnie uczniowskie w Kickboxingu PZKB. Egzaminom poddano 50 zawodników, którzy podwyższyli swoje kwalifikacje sportowe promocjami na wyższe stopnie.

Kontynuacja weekendowych wyjazdów w góry w formie tzw. przemarszów tlenowych. W miesiącach letnich odwiedziliśmy Czantorię, Babią Górę. W miarę możliwości będziemy kontynuować tę formę przygotowania fizycznego zawodników.

Współpraca z Knurowskim Stowarzyszeniem Strzeleckiem „STRZELBA” oraz pomoc w organizacji II Mikołajkowych Zawodów Strzeleckich dla dzieci i dorosłych. W dniu 8.12.2021r. w siedzibie naszego Klubu odbyły się II gie Strzeleckie Zawody Mikołajkowe, w których z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego wzięło udział aż 81 osób ( pokazaliśmy siłę gdyż byli to tylko członkowie naszych klubów, a sama impreza odbywała się w trudnym czasie pandemii ). Strzelcy podzieleni na grupy i kategorie wiekowe, mieli możliwość zmierzenia się w kilku konkurencjach strzelania do tarcz w wersjach strzelań sportowych. Zawodnicy zostali uhonorowani pucharami, medalami, dyplomami oraz słodkościami. Impreza spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem w związku z czym myślimy o kontynuacji w przyszłym roku. Duży Sukces!

Patronat sportowy stanowił:

Polski Związek Kickboxingu

Śląski Związek Ju Jitsu

Związek Sportowy Nowoczesnych Sztuk Walki

Działalność Stowarzyszenia Fight Club Knurów wsparło:

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Miasto Knurów

Wsparcie medialne zapewniły między innymi • Redakcja Przegląd Lokalny • Redakcja Iknurów – Redakcja NaszKnurów • Redakcja Twój Knurów • Redakcja Knurów.News

Pozytywne aspekty:

Powrót do rywalizacji pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu i pierwsze duże sukcesy

Rozpoczęcie współpracy ze Śląskim Związkiem Ju Jitsu

Negatywne aspekty:

Nadal panująca Pandemia Koronawirusa i związane z nią obostrzenia, w tym marcowo-kwietniowy okres tzw. „lock downu”.

Znaczne zwiększenie obciążeń finansowych związanych z utrzymaniem i opłatą nowej sali treningowej.

Jako NASZ NAJWIĘKSZY SUKCES niezmiennie od dwóch lat uznajemy ciągłość zajęć w tym trudnym dla wszystkich roku. Poza okresem lockdown’u w marcu i kwietniu, kiedy to przenieśliśmy zajęcia do Internetu ćwiczyliśmy cała czas. Czasem w okrojonych składach, czasem z większą frekwencją lecz niezłomnie i konsekwentnie. Utrzymanie zajęć praktycznie przez cały czas pandemii uznajemy za najważniejsze osiągnięcie.

Nasze dalsze CELE Pomimo licznych obciążeń i trudności planujemy dalszy rozwój naszego klubu. Będą KOLEJNE ZMIANY – DUŻE!!! Oczywiście na lepsze. Narazie zbyt wcześnie o tym pisać ale będziemy nad tym pracować.

PODZIĘKOWANIA Składamy serdeczne podziękowania członkom klubu, trenerom, zawodnikom, współpracownikom, działaczom, sympatykom, włodarzom Miasta Knurów oraz Gmin Czerwionka-Leszczyny, Pilchowice i wszystkim tym, którzy przyczynili się do naszego rozwoju.

Zarząd Klubu