SEBASTIAN Z BRĄZEM MISTRZOSTW POLSKI, BARTEK I JANEK Z DOŚWIADCZENIEM

W miniony weekend Będzin stał się prawdziwą stolicą Polskiego Kickboxingu. Organizowane tu Mistrzostwa Polski Kadetów, oraz Mistrzostwa Polski Juniorów, Seniorów i Weteranów zgromadziły łącznie prawie 1000 zawodników Kickboxingu z niemalże 200 klubów. Fight Club Knurów wystawił w zawodach 3 zawodników w kategorii Kadet Starszy, którzy mieli w swoich drabinkach grubo ponad 30 zawodników.

🥉Brązowy medal na tej ogromnej imprezie wywalczył Sebastian Piebiak rywalizujący w wadze -52 kg. W drodze po medal pokonał przed czasem 3 zawodników;

1/32 – Colina Sałek,

1/16 – Filipa Adamkiewicza

1/8 – Adama Kowalczyka.

W walce półfinałowej uległ Konradowi Wiśniewskiemu z klubu Beskid Dragon Bielsko Biała, późniejszemu tryumfatorowi tej kategorii, tym samym zajmując III miejsce Mistrzostw Polski. Cieszymy się z tego wyniku. To pierwsze Mistrzostwa Polski z udziałem Sebastiana. Wiemy nad czym popracować i co poprawić. Już ostrzymy piły na przyszły rok, tym bardziej, że start ten będzie jeszcze w kategorii wiekowej Kadet Starszy.

👉Drugi z naszych zawodników Bartek Gorzawski rywalizujący w kategorii – 63 kg, 1/64 fazę turnieju przeszedł wolnym losem. W 1/32 uległ nieznacznie na punkty Antoniemu Filipowskiemu z Piaseczna, który dobrnął do finału i zajął II miejsce na tej Prestiżowej imprezie. Postawa Bartka cieszy tym bardziej, że wygrywał walkę na punkty w pierwszej części z tak doświadczonym i dobrym zawodnikiem. To również pierwszy udział Bartka w Mistrzostwach Polski. Dobra postawa na macie oraz sam udział w imprezie tej rangi wiele go nauczy. Zyskał bezcenne sportowe doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje na przyszłość👍

👉Trzecim zawodnikiem reprezentującym nasz Klub był Janek Bochnak – 57kg, który na co dzień ćwiczący w Gymie Superkick Sosnowiec. Janek jednogłośnie na punkty zwyciężył oponenta z 1/32 fazy turnieju Jakuba Wątor z Centrum Sportu Agatsu. W 1/16 uległ na punkty zawodnikowi Bartoszowi Telega z Jarosławia.

➡️Wyjazd w całości sponsorowany był przez ;

#MarekBogackiPiekarniaPilchowice

#FirmęLucasProperties

🙏Nasze działania i rozwój jest możliwy dzieki corocznym dofinansowaniom Prezydenta Miasta Knurów #MiastoKnurów

➡️Ogromne gratulacje kierujemy w stronę organizatora imprezy Jurajska Akademia Sportu i Klub Sportowy Mistral Będzin oraz #PolskiemuZwiązkowiKickboxingu za organizację tak wspaniałej imprez👏

WIELKIE BRAWA DLA ZAWODNIKÓW