SZYMON MĄTEWSKI MISTRZEM POLSKI W K1

W miniony weekend nasz zawodnik Szymon Mątewski stanął do walki z najlepszymi w Polsce podczas Mistrzostw Polski w Formule K1 Rules rozgrywanych pod patronatem #PolskiegoZwiązkuKickboxingu. O prestiżu imprezy świadczył fakt zgromadzenia 319 zawodników z 88 Klubów z całej Polski.

👉Szymon rywalizował w kategorii Senior – 71 kg. Aby marzyć o tytule musiał pokonać 4 przeciwników. W pierwszej walce pokonał jednogłośnie na punkty Krzysztofa Górskiego z Polkon Fight Legnica. W drugiej zwyciężył jednogłośną decyzją sędziów (po 3 liczeniach) Mirosława Krajewskiego z JFC Zabrze. Trzecią walkę wygrał poprzez walkower z Gerardem Ciba zawodnikiem Centrum Sportów Walki Dębica.

👉Walki finałowe rozgrywane zostały w niedzielę. Dwanaście walk dostąpiło zaszczytu udziału w uroczystej Gali Finałowej. Szymon miał ją stoczyć z bardzo utytuowanym zawodnikiem Kamilem Dychałą z UKS Korio Gym Ruszów. Zawodnik ten przed rozpoczęciem gali zgłosił jednak kontuzję nogi oddając walkę poprzez Walkower. Tym samym tegoroczny tytuł i Pas Mistrza Polski K1 trafił w ręce Szymona💯

➡️Karierą Szymona zainteresowali się Trenerzy Kadry Narodowej K1. Został on zaproszony na Konsultacje Kadry Narodowej mające odbyć się w Łodzi na początku czerwca. Konsultacje te mają stanowić część przygotowań do nadchodzącego Pucharu Świata HUNGARIAN WORLD CUP rozgrywanego w dniach 15 – 18 czerwca w Budapeszcie.

🫣 Niestety wyjazd ten nie obył się bez przykrych niespodzianek. W wyniku ciągu nieprzewidzianych sytuacji nie zdołaliśmy dotrzeć na walkę Patryka Patryk Herdzina co skutkowało wycofaniem go z Turnieju. Ta sytuacja mocno podcięła nam nogi, gdyż wiemy w jak wysokiej dyspozycji jest Patryk. Można pokusić się o stwierdzenie, iż można tu było również spodziewać się kolejnego Championatu. W trakcie Mistrzostw uzyskaliśmy jednak bardzo pozytywne informacje od Trenerów Kadry Narodowej Low Kick o wybraniu Patryka do Reprezentacji Kraju w nadchodzącym Pucharze Świata na Węgrzech. Są również kolejne plany szkoleniowe oraz starty, o których napiszemy w póżniejszych postach. Z uwagi na powyższe informacje i przede wszystkim Wielki Sukces Szymona nasz występ uznajemy za bardzo udany.

🙏Wyjazd w całości sponsorowany został przez naszych sponsorów:

#MarekBogackiPiekarniaPilchowice

#SzymonSznapkaFizjoterapia

#FirmęLucasProperties

🙏Nasze działania i rozwój jest możliwy dzieki corocznym dofinansowaniom Prezydenta Miasta Knurów #MiastoKnurów

🙏Dziękujemy kibicom za trzymanie kciuków, wsparcie i uznanie. A naszym zawodnikom ślemy WIELKIE GRATULACJE i Lecimy Dalej