Liga Boksu Tajskiego – 20 Listopad Kraków

W dniu 20 listopada br. w Krakowie odbyła się Liga Boksu Tajskiego z udziałem zawodników kategorii A i B czyli posiadających doświadczenie w walkach na ringu w tej formule Kick Boxingu.

Cała impreza odbywała się w duchu i ideologii Boksu Tajskiego. Przed walką na ringu zawodnicy ubierali kong hon ( opaskę ) na głowę i tańczyli wai khuru ( taniec ) przy rytualnej tajskiej muzyce. Walki toczone były według twardych zasad Boksu Tajskiego. Dozwolone były łokcie, kolana, obalenia oraz walka w twardym klinczu tajskim.

Do walk nie dopuszczano osób chcących zaprezentować swoje umiejętności w innych formułach Kick Boxingu, takich jak K1, low kick. W imprezie wzięło udział jedynie 26 wyselekcjonowanych zawodniczek i zawodników z różnych klubów. Nasz klub godnie zareprezentował zawodnik Adam Miętus. Oddał on bardzo dobrą walkę z zawodnikiem z Krakowa. Na uwagę zasługuje fakt, iż Adam pomimo posiadanego doświadczenia w Kick Boxingu w formule Muay Thai mierzył się pierwszy raz. Obecny na imprezie jako gość honorowy Rafał Simonides sam oświadczył, że walka była bardzo wyrównana, a zaprezentowana w ringu przez Adama postawa i zadane kombinacje jako zdecydowane i pewne. Jesteśmy zadowoleni, że w naszym klubie może trenować i oddawać walki tak obiecujący zawodnik. Jeżeli Adam nadal prezentował będzie taką jak dotychczas postawę w ringu i na treningach niebawem możemy spodziewać się wielu sukcesów z jego udziałem!!