Wspomnienie Obozu Zimowego

W dniach od 17 do 2011 stycznia 2011 w miejscowości Podlesice (blisko Morska)
osoby ćwiczące w FC Knurów brały udział w obozie sportowym. Wszyscy, którym pozwolił na to czas spakowali swe plecaki i wyruszyli w polskie góry!
15 osób wybrało się w góry ! Tematyką obozu było przygotowanie kondycyjne do rywalizacji sportowej w Kick Boxing’u oraz Muay Thai. W trakcie naszego obozu panowała wspaniała sportowa atmosfera.


Każdego dnia uczestnicy obozu brali udział w biegach plenerowych (dystans 2 do 4 km) przeplatanych gimnastyką.
Każdego dnia odbywały się także dwa półtoragodzinne treningi na sali gimnastycznej. Na treningach podnoszono kondycje oraz ćwiczono techniki przydatne w walce.
Jako, że nie samym treningiem człowiek żyje po kolacji uczestnicy obozu mieli czas wolny. Uczestnicy obozu mieli okazje także pojeździć na quadach oraz na nartach w tej pięknej górzystej okolicy !
Obóz był zakończony egzaminem Kick Boxingu. Jeden spośród trzynastu zdających uzyskał promocję na 5 stopień (zielony pas), który da mu możliwość reprezentowania Knurowa na zawodach sportowych.

Przy organizowaniu takich inicjatyw każda bezinteresowna pomoc wydaje się być bezcenna. Dlatego nasz klub składa serdeczne podziękowania dla NSZZ „Solidarność” KWK Knurów za pomoc w dowiezieniu uczestników na obóz oraz bezpiecznym powrocie do Knurowa.
Dziękujemy także za pomoc w organizowaniu obozu firmie Grotex Zabrze