Nabór BJJ/GRAPPLING/MMA

Pewnie nie raz słyszałeś o rodzinie Gracie z Brazylii ? Pewnie dobrze wiesz kto to jest Royce Gracie ? Wiesz o tym ,że Royce wygrał 3 turnieje UFC ( UFC 1, UFC 2, UFC 4) , które za jego czasów nie miały podziału na kategorie wagowe! Royce przy swych przeciwnikach wyglądał jak szczupły chłopiec (ważył wtedy  ponad 70 kilo) pomimo tego bez problemu kończył każdą ze swych walk wygrywając przez poddanie przeciwnika. Royce nie walczył wtedy dla pieniędzy – walczył by udowodnić ,ze Brazilan Jiu Jitsu jest najskuteczniejsze w walce zbliżonej do realnej. Royce do dziś zwany jest „ojcem MMA” to dzięki rodzinie Gracie każdy współczesny zawodnik MMA musi ćwiczyć Gracie Jiu Jitsu !

W tamtych czasach Brazylijskie jiu-jitsu było rewolucją, która wstrząsnęła całym światem mieszanych sztuk walki a Royce po każdej wygranej walce na pytanie „jak tego dokonałeś ?” odpowiadał łamaną angielszczyzną „to nie ja to JIU-JITSU !” Dziś jakie jest MMA każdy widzi – możemy w TV oglądać takie turnieje jak KSW (Konfrontacja Sztuk Walki) czy UFC. Jednak nie zapominajmy o tym, że REWOLUCJA zaczęła się w roku 1993 podczas UFC 1.
Jeżeli chcesz zakosztować BJJ oraz MMA (Twoje miejsce zamieszkania to okolice Knurowa np GLIWICE) zapraszamy na treningi do FC Knurów w każdy wtorek i piątek na godzine 19:30 !