Liga Kraków

W dniu 19 marca 2011 roku w Nowej Hucie w Krakowie odbyły się rozgrywki w ramach Małopolskiej Ligi Tajskiego Boksu. Wzięło w nich udział 44 zawodników z 9 klubów. Nasz klub reprezentowało 4 zawodników tj. Dawid Majcherczak, Mateusz Szopiński, Adam Miętus i Daniel Matras. Walki toczyły się w 2 formułach ; Muay Thai i K1.


Jako pierwszy swoją walkę w K1 stoczył Dawid Majcherczak. Skrzyżował on rękawice z zawodnikiem Maximus Kraków Danielem Jurczykiem. Jak wiadomo walcząc u siebie „zawodnikowi pomagają nawet ściany”, pomimo dużego aplauzu kibiców z Krakowa po zaciętym pojedynku zawodnik drużyny przeciwnej musiał uznać wyższość Dawida.
Pomimo małej niedyspozycji jak zawsze spełnił nasze oczekiwania Adam Miętus tocząc swój kolejny pojedynek w formule Muay Thai z zawodnikiem Target Niepołomice Arturem Opiela. Postawa w ringu zapewniła Adamowi pewne zwycięstwo.
Pomimo przegranych walk na pochwałę zasługują nasi debiutanci. Mateusz Szopiński tocząc swoją pierwszą walkę w formule K1 w wadze ciężkiej stoczył bardzo wyrównany pojedynek z zawodnikiem Triady Piekary Śląskie Łukaszem Koziatek. W pierwszej rundzie zdawało się, że nasz zawodnik zakończy swoją walkę zwycięstwem przed czasem jednak przeciwnik nie chciał tanio oddać skóry dając duży odpór do samego końca walki. Zdaniem sędziów Mateusz nieznacznie uległ swojemu przeciwnikowi uzyskując werdykt 2:1 na swoją niekorzyść.
Daniel Matras zadebiutował na ringu tocząc swoją pierwszą walkę od razu w najtwardszej formule stójkowych sportów uderzanych czyli Muay Thai. Skrzyżował on rękawice z zawodnikiem z klubu Beskid Dragon Bielsko Biała Mateuszem Markiefka. W tym przypadku doświadczenie przeciwnika wzięło górę jednak jesteśmy zadowoleni z postawy naszego zawodnika. Pomimo niedługiego stażu zawodnik ten chce walczyć, a jego postawa na treningach, jak też chęć brania udziału w rywalizacji sportowej pozytywnie rokuje na przyszłość.