Polska Liga Kick Boxing’u – Fight Club wraca z „tarczą” !

W dniu 14 maja 2011 roku w Płocku ruszyła tegoroczna Polska Liga Kickboxing’u SPARTANWEAR.
Bardzo udane rozgrywki odnotowali zawodnicy naszego klubu, czyli Dawid Majcherczak i Adam Miętus. Jako pierwszy do ringu stawił się Dawid rywalizując w kategorii 67 kg junior w formule Kickboxing z użyciem okrężnego kopnięcia na udo low-kick. Stoczył on walkę z Piotrem Lewandowskim z Uczniowskiego Klubu Karate do Tsunami SHURIKEN.
Początkowo przeciwnik rzucił się na Dawida zasypując go gradem ciosów. Dawid jednak uspokoił walkę kontrując silnymi kopnięciami i stopując ataki rękami. Już w połowie 1 rundy Dawid lewym prostym skontrował przeciwnika, który zachwiał się i został poddany liczeniu przez sędziego ringowego.
Pod koniec pierwszego starcia Dawid postawił kropkę nad „i” zadając potężne kopnięcie okrężne w szczękę przeciwnika posyłając go na deski.
Kopnięcie to było tak silne, że praktycznie przeciwnik nie potrafił dojść do siebie przez kilka minut. Tym sposobem Dawid dorzucił do swojego rekordu kolejne zwycięstwo i to przez ciężkie KO dając widowni najefektywniejszy nokaut zawodów.

Drugi do ringu stanął Adam Miętus w kategorii 67 kg senior w formule K-1 Rules z dozwoleniem wszystkich uderzeń i kopnięć w kickboxingu, low-kick na udo oraz klincz do 5 sekund z użyciem kolana na głowę przeciwnika.
Skrzyżował on rękawice z zawodnikiem GARUDA Warszawa Piotrem Skrzat.
Już w 1 rundzie wydawało się, że Adam zakończy ten pojedynek przed czasem. Po zadaniu kopnięcia okrężnego w wątrobę przeciwnik wyliczony został przez sędziego.
Pod koniec 2 rundy serią kipnięć i uderzeń Adam odebrał przeciwnikowi ochotę do walki jednak sędzia nie zdecydował się na kolejne liczenie.
Pomimo znaczącej przewagi Adama dużego wachlarza kombinacji kopnięć i uderzeń przeciwnik co jakiś czas starał się „odgryzać” Adamowi i dotrwał do końca pojedynku.
Sędziowie orzekli jednogłośne zwycięstwo naszego zawodnika.

Występami swoimi zawodnicy FIGHT CLUB KNURÓW dołożyli kolejne zwycięstwa do rekordów zawodniczych oraz poszerzyli doświadczenia sportowe. Oby tak dalej!

Otrzymaliśmy właśnie zawiadomienie od organizatora zawodów o treści:
„Wzorem wcześniejszych edycji, komisja złożona ze znawców MMA oraz K-1 po
zakończeniu zawodów przyznała wyróżnienia dla walczących zawodników:
Dawid Majcherczak (Fight Club Knurów) – za najlepsze KO zawodów
• Patryk Półka (Dragon Fight Club Sochaczew) – za najlepsze poddanie
zawodów
• Piotr Woźnicki (UKS Gedeon Płock) pok. Stefana Syrka-Dąbrowskiego
(GARUDA Warszawa) – za najlepszą walkę”