FC Knurów w Skarżysko Kamiennej

W dniach 10 – 12 czerwca 2011 roku w Skarżysko Kamiennej odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w K-1 Rules i Mistrzostwa Polski w Kickboxingu w formule Low-Kick Juniorów.

W tych zawodach należących do najwyższych rangą w kraju wzięło udział niespełna 250 zawodników z ponad 60 klubów z całej Polski. W rywalizacji brali udział mistrzowie świata, medaliści pucharu świata, Europy i Polski. W imprezie uczestniczyło 2 zawodników FIGHT CLUB KNURÓW. Wystartowali oni w kategorii junior w rywalizacji w Kickboxingu z użyciem niskiego kopnięcia okrężnego na udo low-kick. Dawid Majcherczak ponownie rywalizował w najmocniej obsadzonej kategorii wagowej turnieju do 67 kg. Drugim zawodnikiem był Mateusz Szopiński zakwalifikowany do najcięższej kategorii wagowej +91kg. W sobotę około godziny 9.00 w ringu naprzeciwko zawodnika Jonatana Wilk z klubu LZS Tarchalanka stanął Dawid Majcherczak. Pomimo bardzo dobrej postawy naszego zawodnika w początkowej fazie walki przeciwnik swoim uporem i wolą walki dosłownie w ostatniej rundzie zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W przedostatniej walce drugiego dnia zawodów w ringu stanął Mateusz Szopiński. W swojej walce półfinałowej skrzyżował rękawice z bardzo dobrym zawodnikiem, aktualnym członkiem kadry narodowej w Kickboxingu Michałem Bławdziewiczem. Mateusz nie przestraszył się jednak bardzo dobrze zbudowanego i utytułowanego zawodnika. Od początku ruszył do ataku. Musiał jednak uznać zwycięstwo doświadczonego zawodnika z Palestry Warszawa, który jak się potem okazało został zdecydowanym tryumfatorem swojej kategorii wagowej. Nasz „Bater” wywalczył jednak BRĄZOWY MEDAL w tej prestiżowej imprezie dla naszego klubu.
W trakcie zawodów towarzyszyli nam najmłodsi koledzy z klubu. Przy okazji 3 dniowego wyjazdu zwiedziliśmy Skarżysko Kamienną i jej okolice. Towarzyszyły nam dobre humory i doskonała atmosfera. Poza tym nasi najmłodsi koledzy mogli na żywo zobaczyć jak wyglądają zawody rangi krajowej w uprawianej dyscyplinie sportu. Na uwagę zasługuje również fakt, że cała impreza była pod każdym względem perfekcyjnie zorganizowana. Odbywała się w nowoczesnym Miejskim Centrum Sportu. Sportowy poziom imprezy stał na najwyższym stopniu. Pośród osób zaproszonych byli delegaci Ministerstwa Kultury i Sportu, poseł do sejmu RP, delegaci PZKB oraz włodarze miasta Skarżysko Kamiennej. Otwarcie imprezy i walki finałowe retransmitowane były w lokalnej telewizji. Organizatorzy zadbali o bardzo dobre zaprezentowanie w mediach oraz pośród osób obecnych na widowni naszej dyscypliny sportu.