Mateusz Mistrzem Polski wagi ciężkiej !

W ubiegły weekend  w Ostrowcu Świętokrzyskim zawodnicy Kickboxingu z całej Polski stanęli do kolejnych zmagań. Ostrowiecki Klub Sportów Walki pod patronatem Polskiego Związku Kick-Boxingu zorganizował Mistrzostwa Polski Seniorów w LIGHT CONTAKCIE i Mistrzostwa Polski Juniorów w FULL CONTAKCIE.


Do rywalizacji jako junior w FULL CONTAKCIE stanął zawodnik naszego klubu Mateusz Szopińsk, który zakwalifikowany został do najcięższej kategorii wagowej +91kg. W niedzielę tuż po otwarciu zawodów stoczył pojedynek w walce finałowej z zawodnikiem ASW Knockaut Zielona Góra Jackiem Kołtun. Mateusz od razu przystąpił do ataku. Chwilę po rozpoczęciu walki zdołał położyć przeciwnika na deskach. Ciosy naszego zawodnika zrobiły takie wrażenie, że już pod koniec pierwszej rundy po trzykrotnym liczeniu sędzia przerwał walkę. Mateusz w bardzo dobrym stylu przez wygraną przez RSC w pierwszej rundzie wywalczył sobie tytuł Mistrza Polski Juniorów w koronnej dyscyplinie kickboxingu FULL CONTAKCIE.
Mateusz jest zawodnikiem, który nie oszczędza się na treningach, lubi rywalizować z innymi, chce brać udział w zawodach.
Nasz klub ma nadzieje na dalsze sukcesy z jego udziałem w przyszłości.