Złota dla juniorów w Ostrowcu Świętokrzyskim !

W dniach 18 – 19 czerwca 2011r. w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się Puchar Polski w Kickboxingu w formule Semi Contact.
W tej ogólnopolskiej imprezie zorganizowanej pod patronatem PZKB brali udział uczestnicy wszystkich przedziałów wiekowych, czyli kadeci, juniorzy, seniorzy i weterani.
W imprezie tej znakomicie zaprezentowała się nasza świeżo upieczona zawodniczka Anna Cora. Pomimo tego, iż był to jej pierwszy występ na zawodach i to od razu rangi krajowej stoczyła dwie bardzo dobre walki. W pierwszym pojedynku skrzyżowała rękawice z Renatą Tobiasz z Klubu Sportowego Polonia Rzeszów. Pomimo tego, iż przeciwniczka miała już na swoim koncie sukcesy na zawodach w Kickboxingu Ania w dwurundowym pojedynku wypunktowała rywalkę 12 – 15 wygrywając swoją walkę.


Drugi pojedynek był walką pokazową. Ania stoczyła ją z wielokrotną medalistką mistrzostw Polski, Europy i zdobywczynią medali na pucharze świata Kornelią Kieloch ze Stowarzyszenia Kick-Boxingu Beskid Dragon. To dla zaczynającej przygodę z tym sportem zawodniczki doskonałe doświadczenie. Nasza fightera dobrze poradziła sobie w walce, a organizator uhonorował obie zawodniczki pamiątkowymi dyplomami i medalami. Ania w Ostrowcu wywalczyła sobie złoty medal juniorek kategorii wagowej do 55kg.
Pech nie opuszcza naszego utalentowanego zawodnika Dawida Majcherczaka. Stoczył on walkę ćwierćfinałową w kategorii wagowej do 69kg z zawodnikiem organizatora imprezy OKSW Dragon Adrianem Ostatkiem. Pomimo dwupunktowej przewagi nad przeciwnikiem na pół minuty przed końcem walki został w budzącej kontrowersje decyzji sędziów zdyskwalifikowany za nieprzepisowe kopnięcie. Decyzja ta była brzemienną w skutkach gdyż wyeliminowała Dawida z dalszej rywalizacji. Trzecim reprezentantem naszego klubu był Mateusz Szopiński. „Niestety nie znalazł on przeciwnika” w swojej kategorii wagowej zajmując 1 miejsce juniorów w wadze powyżej 94 kg.
Nasi zawodnicy wrócili z Ostrowca z dwoma złotymi medalami. Cieszy nas ich coraz lepsza postawa na imprezach sportowych, a wylany pot i poniesiony trud na treningach przynosi pożądane efekty.