Sukcesy zawodników FC Knurów na Otwartych Mistrzostwa Śląska Juniorów i Seniorów w K-1 Rules

W Katowicach 12 maja odbyły się Otwarte Mistrzostwa Śląska Juniorów i Seniorów w K-1 Rules. Organizatorem imprezy był klub sportowy Paco Team Katowice, a zawody odbyły się pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu. Mimo tego, że do turnieju przystąpiło niespełna 60 zawodników trzeba uznać go za bardzo udany i stojący na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym.

Kategorie wagowe w których wystąpili pojedynczy zawodnicy łączone były w taki sposób aby każdy ze zgłoszonych zawodników musiał stoczyć przynajmniej jedną walkę. W zawodach nie zabrakło medalistów tegorocznych Mistrzost w Polski w K-1 czy Low Kick, a turniej obfitował w zacięte pojedynki.

W zawodach brali również udział 4 zawodnicy z FC Knurów. Tytuł Mistrza Śląska K-1 Rules Seniorów w kategorii wagowej -67 kg wywalczył nasz wychowanek Adam Miętus. Stoczył 2 trudne pojedynki. W walce półfinałowej jednogłośnie na punkty pokonał zawodnika UKS Relaks Skarżysko Kamienna Artura Kasprzyk. W walce finałowej wypunktował natomiast zawodnika Extreme Fighters Wrocław Krzysztofa Matuszkiewicza.
Przed trudnym zadaniem stanęli kolejni nasi zawodnicy. W walce finałowej Anna Cora
stanęła w szramki z Mistrzynią Europy w Kickboxingu Angeliką Kosut z UKS Relaks
Skarżysko Kamienna. Oddała wyrównany pojedynek nieznacznie ulegając jednak na punkty swojej rywalce. Z Katowic powróciła jednak z tytułem Wicemistrzyni Śląska Seniorek w K-1 w kategorii wagowej -56kg. Z uwagi na brak zawodników w najniższych kategoriach wagowych Młodszych Juniorów organizatorzy imprezy utworzyli jako najniższą kategorię wagową do 63,5 kg. Krzysztof Cziura wnosząc na wagę jedynie 54,9 kg zdecydował się na udział w zawodach i rywalizację z cięższymi zawodnikami. W walce finałowej zmierzył się ze znacznie cięższym i wyższym zawodnikiem Markiem Durak z Pitbull Milicz. Po wyrównanym pojedynku werdykt sędziów był korzystny dla przeciwnika Krzyśka. Naszym zdaniem wynik walki był kontrowersyjny jednak być może o takiej decyzji sędziów zdecydował oprócz lepszych warunków fizycznych szerszy wachlarz kopnięć zadanych przez przeciwnika. Krzysiek zajął ostatecznie II miejsce w wymienionych zawodach sportowych. Swój półfinałowy pojedynek Juniorów Młodszych w kategorii wagowej -71 kg stoczył Dominik Szymański. Niestety uległ on swojemu przeciwnikowi Mateuszowi Kucharskiemu z Klubu Beskid Dragon. O wyniku walki zdecydowało mniejsze doświadczenie ringowe Dominika. Zdobycie III m. oraz kolejnego doświadczenia ringowego powinno mocno zmotywować Dominika do dalszej pracy na treningach.
Nasz klub z Katowic przywiózł więc kolejne 4 medale – 1 złoty, 2 srebrne i 1 brązowy.
W rankingu klubowym zajęliśmy 5 miejsce na 15 klubów biorących udział w rywalizacji.
Występ naszych podopiecznych należy uznać za udany i dobry prognostyk przed
nadchodzącymi Mistrzostwami Polski.