Sukcesy Fight Club Knurów na Mistrzostwach Polski …

Kolejny sukces odnotowali zawodnicy naszego klubu uczestniczący w Mistrzostwach Polski w Kickboxingu w formułach K1 Rules Młodzieżowców i Low Kick Juniorów Młodszych.


Tę ogromną imprezę pod patronatem PZKB zorganizował Ostrowiecki Klub Sportów
Walki. W dniach 25-27 maja 2012 roku zawodnicy z całego kraju zjechali się do Ostrowca Świętokrzyskiego by rywalizować w wymienionych wyżej formułach, jak również w Semi i Light Contakcie oraz Formach przy Muzyce.
Adam Miętus potwierdził swoją dobrą dyspozycję z Katowic zdobywając jako drugi

zawodnik z naszego klubu brązowy medal na Mistrzostwach Polski. Adam rywalizował w formule K1 Rules Młodzieżowców. Fazę eliminacyjna przeszedł wolnym losem. W ćwierćfinale brawurowo rozprawił się z Karolem Sadłocha z Kielc. W walce półfinałowej uległ na punkty Adamowi Piastowskiemu z  Zabrza, który okazał się tryumfatorem kategorii wagowej do 67 kg.
O znacznym pechu może mówić kolejny z naszych zawodników Daniel Lenich rywalizujący w formule Low Kick Juniorów Młodszych. Choć fazę ćwierćfinałową przeszedł wolnym losem w półfinale spotkał się z Łukaszem Sawickim. Walka zaczęła się bardzo dynamicznie i agresywnie szczególnie ze strony jego przeciwnika. Daniel uspokoił jednak pojedynek i przeszedł do kontrataku. Już w 2 rundzie po oponencie Daniela widoczne były duże oznaki zmęczenia. Zaczął popełniać błędy, otrzymał 2 ostrzeżenia za nieprzepisowe uderzenia. Niestety Daniel przegrał tę walkę głównie sam ze sobą. Podczas jednej z wymian otrzymał krwawienie z nosa, którego w ciągu minuty nie zdołano zatrzymać. Zgodnie z regulaminem lekarz musiał przerwać pojedynek. Pozostał niedosyt jednak Daniel i tak odnotował duży sukces zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w kategorii wagowej do 67 kg.
To drugi obok brązowego medalu Mateusza Szopińskiego z 2011 roku sukces pod względem wagi i prestiżu, w krótkiej historii naszego klubu.
Gratulujemy obu uczestnikom występu i życzymy dalszych sukcesów sportowych.