Grzegorz Sobierajski czarnym pasem organizacji UFR

W sobotę 16 czerwca w Tarczynie odbył się egzamin na czarne pasy międzystylowej organizacji sztuk walki UFR (Universal Fighting Rules).


Aby podtrzymać prestiż stopni mistrzowskich UFR, grupa była limitowana. W egzaminie wzięło udział kilkanaście osób z całej Polski reprezentujących różne style walki stójkowej jak taekwondo, tang soo do, kickboxing, MMA i pointfighting.

Warunkiem dopuszczenia było posianie co najmniej najwyższego stopnia uczniowskiego w uprawianej sztuce walki lub w federacji UFR.
Egzamin składał się na przemiennie z części seminaryjnej i prezentacyjnej. W części seminaryjnej uczestnicy zapoznali się z kierunkiem rozwoju organizacji UFR. Poruszono sprawy regulaminów, technik stosowanych w walce, taktyki oraz sędziowania. Druga część polegała na zaprezentowaniu, według szczegółowo opracowanych zasad, umiejętności w reprezentowanym przez siebie stylu.

Egzaminatorzy, aby zachować obiektywność, reprezentowali różne style walki. W skład komisji egzaminacyjnej weszli: Łukasz Makarewicz (3 dan UFR – k1, full contact), Marek Czapka (3 dan UFR – tang soo do, taekwondo), Rafał Karcz (3 dan UFR – kickboxing, pointfighting) oraz prezes organizacji Piotr Bąkowski (4 dan UFR – Prezes Universal Fighting Rules). Warto wspomnieć, że wśród członków komisji znajdowali się medaliści mistrzostw świata i Europy w reprezentowanych
dyscyplinach.
W trakcie egzaminu testowi poddano przede wszystkim technikę uderzeń i kopnięć w kombinacjach, dominowała praca z partnerem; praca na tarczach, sparingi zadaniowe, sparingi. Egzaminatorzy przetestowali również wytrzymałość i siłę zdających.
Ciekawostką była konieczność stoczenia przez wszystkich egzaminowanych walki sędziowanej w wybranej formule według regulaminu UFR. Grzegorz stoczył walkę z Adamem Nienałtowskim zawodnikiem Makarewicz Team Ełk w formule UFR RULES ( 1 runda -boks, 2 runda -Kickboxing, 3 runda -K1 Rules ).
Po 7 godzinach egzaminu wyczerpanych uczestników promowano na 1 Stopień Mistrzowski UFR.
Gratulujemy!