„RÓWNE SZANSE” – Kurs samoobrony dla kobiet !

W związku z ciągłą potrzebą przeciwdziałania przemocy, a także zabezpieczania się przed nią Stowarzyszenie Fight Club Knurów postanowił zorganizować kurs samoobrony dla kobiet o nazwie „RÓWNE SZANSE”.

Głównymi pobudkami rozpoczęcia tego projektu jest mała dostępność tego typu realnych zajęć ukierunkowanych typowo dla kobiet.

kurs_samoobrony

Czym będzie ten kurs różnił się od innych? Przede wszystkim zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowanych przedstawicieli służb mundurowych takich jak funkcjonariusze Policji, Straży Miejskiej, ale i instruktorów, którzy na codzień prowadzą kluby sztuk i sportów walki czyli osoby, które legitymują się praktyczną wiedzą na temat zwalczania przestępczości i przemocy. Zajęcia odbywać się będą w profesjonalnych salach, gdzie na co dzień ćwiczą zawodnicy z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu. Ostatnią nowością będzie podział kursu na dwa etapy, każdy po dwa miesiące z przerwą wakacyjną. Dzięki temu osoby uczestniczące w kursie, będą miały więcej czasu na przyswojenie sobie umiejętności, a po wakacjach na podstawie zdobytej już wiedzy nastąpi jej rozwinięcie. Szkolenie zakończone zostanie wydaniem certyfikatów jego uczestniczkom.

Kurs odbywać się będzie w Rodzinnym Centrum Rekreacji, Sportów i Sztuk Walki „ WEFYA” w Knurowie przy ul. Witosa 8 począwszy od 18.04.2013r do 15.06.2013r. Drugą edycję rozpoczniemy we wrześniu.

Zajęcia przeznaczone są dla kobiet w wieku powyżej 16 lat. Głównymi celemi kursu są :

  1. Wyrównywanie szans między grupami o wyższym i niższym statusie społecznym.

  2. Wyrównanie szans kobiet w sytuacji napastnik – ofiara.

  3. Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie.

  4. Przeciwdziałanie przestępczości i walka z patologią.

  5. Nauka technik samoobrony.

  6. Popularyzacja aktywnego spędzania czasu.

  7. Poprawa koordynacji i kondycji kobiet.

  8. Popularyzacja zdrowego trybu życia.

Nigdy nie wiesz kiedy możesz zostać zaatakowana. Takich rzeczy się nie planuje. Wyuczone odruchy mogą pomóc ci tylko albo aż raz w życiu. Nie pozwól na przemoc na twojej osobie, która może zniszczyć ci całe późniejsze życie. Pomóż sobie, poczuj siłę i przyjdź na nasze zajęcia. Zapraszamy!!!

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt na numer tel. kom. 790-554-558 Piszcie do nas na adres mailowy : fcknurow@onet.pl