Brazilian Jiu Jitsu … następny ruch należy do Ciebie !

Pewnie nie raz słyszałeś o rodzinie Gracie z Brazylii ? Pewnie dobrze wiesz kto to jest Royce Gracie ? Wiesz zatem o tym ,że Royce wygrał 3 turnieje UFC ( UFC 1, UFC 2, UFC 4) , które za jego czasów nie miały podziału na kategorie wagowe !

Royce Gracie

Royce przy swych przeciwnikach wyglądał jak wątły chłopiec, jak trzcina pośród dębów (ważył wtedy  ponad 70 kilo) pomimo tego bez problemu kończył każdą ze swych walk wygrywając przez poddanie przeciwnika. Royce nie walczył wtedy dla pieniędzy – walczył by udowodnić ,ze Brazilan Jiu Jitsu jest najskuteczniejsze w walce zbliżonej do realnej. Royce do dziś zwany jest „ojcem MMA” to dzięki rodzinie Gracie każdy współczesny zawodnik MMA musi ćwiczyć Gracie Jiu Jitsu !


W tamtych czasach Brazylijskie Jiu-Jitsu było rewolucją, która wstrząsnęła całym światem mieszanych sztuk walki a Royce Gracie po każdej wygranej walce na pytanie „jak tego dokonałeś ?” odpowiadał łamaną angielszczyzną „to nie ja to JIU-JITSU !
Dziś jakie jest MMA każdy z Was widzi – możemy w TV oglądać takie turnieje jak KSW (Konfrontacja Sztuk Walki) , MMA ATACK czy UFC. Jednak nie każdy z Was wie jak to wszystko się zaczęło,  jak to się kształtowało oraz jaką drogę musiało pokonać byśmy takie turnieje w obecnej formie mogli teraz oglądać. Nie zapominajmy o tym, że REWOLUCJA zaczęła się w roku 1993 podczas UFC 1 a zawdzięczamy ją BJJ i rodzinie Gracie

Jeżeli chcesz zakosztować BJJ oraz MMA to zapraszamy na treningi do FC Knurów ! Obserwuj naszą stronę bo wkrótce znajdziesz tu więcej informacji na  temat zapisów !

Do zobaczenia na MACIE.