Złoto i cztery srebra na Pucharze Europy w Kickboxingu.

W ubiegły weekend ciężkie boje stoczyli reprezentanci naszego klubu na Pucharze Europy w Kickboxingu X Mazovia Cup International w Tarczynie. Impreza organizowana pod patronatem Polskiej Federacji Kickboxingu zgromadziła blisko 400 zawodników z 42 teamów między innymi z Francji, Węgier, Ukrainy i stała na bardzo wysokim poziomie. Walki toczone były na 6 matach i w Oktagonie. Nasz udział w rywalizacji rozpoczął Szymon Mątewski Junior -65 kg. Wszedł do oktagonu w kategorii UFR Full Contact ( 1 runda boks, 1 runda Kickboxing, 1 runda K1 ). W finale spotkał się z tegorocznym Mistrzem Świata Szymonem Cielek z Fighter Nowa Sól, któremu uległ na punkty po bardzo dobrej walce. Następnie Szymon stanął do walki w kolejnej kategorii Junior K1.

Fight Club Team

Tu również doszedł do finału, w którym spotkał się z zawodnikiem Furion Full Contact Team Włocławek Damianem Majszakiem . Szymon po równej, bardzo mocnej walce (mimo wszystko naszym zdaniem kontrowersyjnym werdykcie) decyzją sędziów uległ swojemu przeciwnikowi. Cieszy fakt, że Szymon zrobił swoje, nie spalił się, oddał dobre, równe pojedynki i z tej prestiżowej imprezy przywiózł do Knurowa aż 2 srebrne medale.

Bardzo dobry występ odnotował również nasz kolejny zawodnik Przemysław Wilk Senior -70 kg. W drodze po medal stoczył 2 bardzo zacięte i emocjonujące pojedynki w formule UFR Tatami ( 1 runda boks, 1 runda Kickboxing, 1 runda K1 ). W walce finałowej uległ na punkty zawodnikowi Rafałowi Fregiel z Egida Olsztynek. Trzeba przyznać, że jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy Przemka.

To były jego pierwsze zawody i od razu tak wysokiej rangi. Trener Grzegorz Sobierajski na podstawie potencjału, w szczególności warunków fizycznych, zapału do treningów, ciężkiej pracy i postawy na sparingach postanowił postawić na tego zawodnika. Przemek nie zawiódł przywożąc z Tarczyna srebrny medal i tytuł wicemistrza Pucharu Europy. Trudne walki stoczyli również nasi najmłodsi reprezentanci w kategorii Kadet Starszy – 60 kg UFR Tatami (1 runda boks, 1 runda Kickboxing, 1 runda K1 ) to jest Patryk Herdzina i Igor Szkodny.

W swoich walkach musieli pokonać zawodników z Węgier i Ukrainy. Po bardzo zaciętych pojedynkach po raz drugi w karierze spotkali się w finale. Walkę o złoto nieznacznie wygrał bardziej doświadczony Igor Szkodny. Srebrny medal z Pucharu Europy zawisł na szyi Patryka Herdzina. Nasi najmłodsi fighterzy do dorobku medalowego naszej drużyny dorzucili więc złoty i srebrny medal Pucharu Europy. Trzeba przyznać, że decyzja o udziale Patryka w tej międzynarodowej imprezie była słuszna. Jego stosunkowo niedługi staż treningowy w Kickboxingu oraz lekkie zakłócenia w przygotowaniach stawiały udział tego młodego zawodnika pod znakiem zapytania. O jego występie zdecydowaliśmy praktycznie w ostatniej chwili i trzeba przyznać Patryk nie zawiódł. Dał najlepsze walki dotychczas, pokazał chęć zwycięstwa, charakter do walki i teraz może cieszyć się wywalczonego własnymi rękami i nogami medalu. Za pomoc w organizacji imprezy Prezes PFKB Piotr Bąkowski uhonorował brązowym medalem członka naszej ekipy Jarosława Herdzina. Udział naszej drużyny w tej prestiżowej imprezie należy uznać za bardzo udany. Zawodnicy naszego klubu wywalczyli łącznie 5 medali, w tym 1 złoty i 4 srebrne. Występ ten zakończył tym samy nasze zmagania na zawodach sportowych w bieżącym roku. To był dobry i ciężko przepracowany rok, w którym przeżyliśmy nie lada boje. Pomimo tego, że nie było łatwo wielokrotnie poczuliśmy smak sukcesu zdobywając medale na Turniejach Międzynarodowych, Mistrzostwach Polski, Pucharze Europy i przede wszystkim Mistrzostwach Świata. Trener dumny i zadowolony. Tylko tak dalej!!!