Zgrupowanie sportowe w Zakopanem i powołania do Kadry w Kickboxingu PFKB

W dniu 23 lutego br. 9 osobowa reprezentacja knurowskiego fight clubu udała się do stolicy Tatr na Zgrupowanie Kadry Polskiej Federacji Kickboxingu. Celem wyjazdu było wyłonienie kadry zawodniczej reprezentującej nasz kraj na arenie krajowej i międzynarodowej w nadchodzącym sezonie sportowym.

(cała galeria w środku posta)
Na zgrupowaniu zameldowało się niespałna 100 zawodników i trenerów z kilkunastu klubów z całej Polski. Z naszego klubu jak dotąd udała się najliczniejsza grupa zawodników, w skład której weszli Przemysław Wilk, Patryk Herdzina, Filip Pawlina, Igor Szkodny, Filip Bulanda, Wiktoria Rokita, Dawid Lenart i Mateusz Fąfara oraz trener Grzegorz Sobierajski. Dzień zaczynał się zaprawą poranną w trakcie której zawodnicy mieli do wykonania między innymi podbiegi na odcinkach 8 razy 250 m. Treningi odbywały się 2 razy dziennie w Centrum Przygotowań Olimpijskim COS Zakopane.

Nasi zawodnicy zakwalifikowali się do grup treningowych w twardych formułach Kickboxingu jak Low Kick, K1, ćwicząc pod okiem Grzegorza Sobierajskiego, Adama Rydzak, Łukasza Makarewicza, Tomasza Olszewskiego i Moniki Matyjewicz.

Zajęcia rozpoczęły się od aspektów techniczno – taktycznych jednak jak wspomnieliśmy wcześniej celem wyjazdu było wyłonienie zawodników reprezentujących nasz kraj na zawodach, zatem zawodnicy odbyli szereg cykli sparingowych, gdzie mogli wypróbować posiadane umiejętności w walce sportowej. Pomiędzy treningami znaleziono również czas na relaks. Udaliśmy się na spacery po Krupówkach, saunę, czy basen Aqua Park w Zakopanem. Wszyscy nasi podopieczni znaleźli uznanie w oczach trenerów Kadry otrzymując promocję do Kadry „C”. To duży sukces. Nie każdy uczestnik mógł dostąpić tego wyróżnienia. Jak wiadomo posiadamy stosunkowo młodą kadrę zawodniczą dopiero walczącą o swój autorytet. Większość naszych podopiecznych uczestniczyła w takim wydarzeniu pierwszy raz. Postawa naszych zawodników napawa optymizmem przed rozpoczynającym się sezonem startowym w 2017 roku. Trener Grzegorz Sobierajski ocenił wyjazd jako bardzo udany. Wszystkim naszym podopiecznym biorącym udział w zgrupowaniu gratulujemy!!!