Worek medali z Mistrzostw Polski NSW SILESIA SAMURAI w Radlinie.

W zeszły weekend 18 zawodników z knurowskiego Fight Clubu stawiło się na Mistrzostwach Polski Nowoczesnych Sztuk Walki SILESIA SAMURAI w Radlinie. Była to już 6 odsłona tej wielkiej imprezy, w której do walki stanęło aż 270 zawodników reprezentujących takie dyscypliny jak Kickboxing, Tekwondo, Karate i Kung Fu. Organizatorem imprezy był FC Ronin oraz Burmistrz Radlina. Impreza odbywała się pod patronatem Federacji Modern Fighting Rules i Polskiej Federacji Kickboxingu. Nasi zawodnicy stanęli do rywalizacji w konkurencjach MFR Light Contact , MFR Point Fighting, Soft Stick Fight, i BTG typu parkur.

Zawody odbywały się w systemie pucharowym – przegrany odpada. Prestiż zdobytego medalu podnosił fakt konieczności walki o trzecie miejsce. Trzeba przyznać, że szczególnie grupy dziecięce były bardzo mocno obsadzone w swoich kategoriach. Przebicie się do strefy medalowej wymagało stoczenia wielu wygranych walk.

Wszyscy nasi nowicjusze dzielnie stawiali czoła niejednokrotnie starszym i bardziej doświadczonym przeciwnikom. Popisowy start w grupie dzieci odnotował Łukasz Gulcz, który praktycznie rozjechał swoich rywali w formule Modern Light Contact zdobywając złoty medal w tej formule. W kategorii Modern Pointfighting po 2 wygranych pojedynkach, w walce półfinałowej uległ swojemu przeciwnikowi po dogrywce przez wskazanie sędziego dosłownie ocierając się o brązowy medal. Bardzo dobrą postawę zaprezentowali nasi zawodnicy ze starszych grup wiekowych. Wszyscy dali bardzo emocjonujące pojedynki i znacznie ożywili publiczność. Praktycznie żaden z nich nie opuścił Radlina bez medalu. Na szczególne uznanie zasługuje start Patryka Herdzina, który na zawodach stoczył łącznie 8 walk przegrywając zaledwie 1. Wywalczył on tym samym aż 2 złote i 1 srebrny medal. Cieszy również atmosfera jaką stworzyli nasi zawodnicy i widzowie. Wszystko to razem z osiągniętymi wynikami zdało się przesłaniać obsunięcia czasowe i konieczność toczenia walk do późnych godzin wieczornych. Trener Grzegorz Sobierajski bardzo dobrze ocenia postawę i występ naszych zawodników.

 

Zawodnicy Fight Club Team na Mistrzostwach Polski NSW S I L E S I A S A M U R A I w Radlinie wywalczyli łącznie 4 złota ( tylko ), 6 sreber, 7 brązów i 5 – 4 miejsc gdzie niejednokrotnie o wyniku decydował 1 punkt.
INDYWIDUALNIE :

Patryk Herdzina złoto w MLC, złoto w MPF i srebro w SSF
Łukasz Gulcz złoto w MLC i 4 m. MPF
Jarosław Kraska złoto w MLC i 4 m. w SSF
Łukasz Gregeracki srebro w MPF i 4 m. w MLC,
Filip Bulanda srebro MLC i srebro SSF,
Damian Łoza srebro w MLC,
Jakub Mosakowski srebro w MLC,
Przemysław Wilk brąz MLC, brąz SSF,
Wiktoria Rokita brąz MLC, brąz SSF,
Daniel Radek brąz MLC,
Filip Pawlina 4 m. MLC,
Karol Kapłanek brąz SSF, 4 m. MLC,
Paweł Niemczyk brąz MLC, 5 SSF
Piotr Poloczek 5 m. MPF, 5 m. SSF,
Kacper Michalczyk 5 m. SSF, 5 m. MPF,
Marcin Marcol 5 m. SSF, 5 m. MPF,
Bartłomiej Adamczyk 5 m. SSF, 5 m. MPF,
Mikołaj Tucki 5 m. SSF, 5 m. MPF.
Dla wielu zawodników to były pierwsze występy w tak poważnych zawodach tym bardziej cieszy tak dobry wynik. Gratulujemy!!!