Trzy złota i trzy srebra z Mistrzostw Polski w Kickboxingu.

W drugi weekend czerwca br. ponad 280 zawodników z 32 klubów zawitało do Susza gdzie odbyły się Mistrzostwa Polski w Kickboxinu PFKB. Nasz klub reprezentowali Filip Pawlina, Patryk Herdzina, Damian Łoza i Igor Szkodny. Wszyscy zawodnicy zarejestrowani zostali w 2 formułach to jet w rywalizacji ringowej w K1 oraz na macie w Kick Light. Zawody rozpoczął Filip Pawlina w kategorii junior – 60 kg. Zawodnik ten odnotował najlepszy swój występ na zawodach dotychczas.

Po wygraniu 4 pojedynków na jego szyi zawisły aż 2 złote medale Mistrzostw Polski. Zaznaczyć należy, że w formule K1 w walce finałowej wygrał przed czasem ze swoim przeciwnikiem już w 1 rundzie. Kolejny dobry występ odnotował Patryk Herdzina kadet starszy – 60 kg. Wywalczył złoty medal w formule K1 i srebrny medal w Kick Lighcie.

Patryk również w tej formule otarł się o złoto. W walce finałowej przegrał po dogrywce przez niejednogłośne wskazanie sędziów. Ciężkie pojedynki stoczył Damian Łoza rywalizujący w kategorii senior – 90 kg. Zawodnik ten uległ w walkach finałowych swoim przeciwnikom przywożąc do Knurowa 2 srebrne medale z tej prestiżowej imprezy. O pechu może powiedzieć nasz najmłodszy zawodnik Igor Szkodny. Po ciężkiej walce w kateorii kadet starszy – 60 kg zmuszony był wycofać się z dalszej rywalizacji. Organizatorzy Mistrzostw Prezesi Klubu Sportoweo Piechotka Team oraz Polskiej Federacji Kickboxingu pamiętając zeszłoroczne podboje tragicznie zmarłego Jakuba Szczęsnego, który dokładnie rok temu na tej imprezie po brawurowym występie zdobył aż 3 tytuły Mistrza Polski wręczyli na ręce trenera Grzegorza Sobierajskiego honorowy złoty medal i dyplom na którym widniał napis „WIECZNE I MIEJSCE”. Medal i dyplom przekazano rodzinie. Występ naszych zawodników należy uznać za udany. Trzy złote i trzy srebrne medale z Mistrzostw Polski to nieco lepszy wynik niż w zeszłym roku. Szczególnie cieszą również sukcesy naszych zawodników w K1, tej najpopularniejszej na świecie stójkowej formule walki. Gratulujemy!!