Zawodnicy fight clubu na testach genetycznych w Katowicach.

W dniu 22 czerwca br. siedmiu zawodników knurowskiego Fight Club’u wzięło udział w „Badaniach Genetycznych w Sporcie” odbywających się w Pracowni Badań Czynnościowych Człowieka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Trzeba przyznać, że na tego rodzaju badania  skierowane stricto dla zawodników sportów walki czekaliśmy długie lata.

Sam fakt, że były to badania na jakie kierowani są Sportowcy Olimpijscy nadaje właściwy prestiż temu doświadczeniu. Uczestnicy poddani zostali różnego rodzaju testom w tym testowi psychologicznemu, sprawdzianowi siły i mocy mięśniowej w trakcie którego między innymi szacowano siłę uderzeń i kopnięć, analizie składu ciała. Ponadto wszystkim uczestnikom pobrane zostały próbki krwi do badań genotypu DNA pod kątem genetycznych podstaw dopaminergicznych, motywacji do działania  i poszukiwania mocnych wrażeń.


Na wyniki badań trzeba będzie poczekać do kilku tygodni, jednak my już nie możemy się doczekać. Oprócz tego że będzie można dowiedzieć się czegoś ciekawego o sobie będą one przydatne do przygotowania indywidualnej taktyki prowadzenia zawodnika. Cieszy również możliwość poznania ludzi posiadających gruntowne wykształcenie i ogromną wiedzę fachową. Rysuje się możliwość współpracy, a na wrzesień planowane są warsztaty z zakresu przygotowania motorycznego, żywienia, fizjologii człowieka. Dla nas powoli kończy się sezon ale już rysują się nowe możliwości i pozytywna współpraca na przyszłość.