Mistrzostwa Polski w Kickboxingu PFKB i trzeci z rzędu tytuł Patryka Herdzina.

W ubiegły weekend reprezentacja knurowskiego Fight Clubu uczestniczyła w Mistrzostwach Polski Polskiej Federacji Kickboxingu rozgrywanych w Suszu.

Na zawodach wystawiliśmy naszych najwytrwalszych i najbardziej zdeterminowanych zawodników. Ponownie popisowy występ odnotował Patryk Herdzina zdobywając 2 złote medale w kategorii junior -60 kg w formule Kick Light i UFR Ring. Wywalczył tym samym trzeci tytuł Mistrza Polski trzeciej niezależnej federacji Kickboxingu w jednym sezonie ( MFR, WKN i PFKB – dla mnie wielka sprawa! ).

Tego wyczynu nie udało się dokonać Szymonowi Szymon Mątewski, który wnosząc na wadze -63,5kg przystąpił do rywalizował w kategorii łączonej w formule K1 – 70 kg. W walce finałowej uległ po bardzo zaciętej walce mocnemu i cięższemu zawodnikowi z Furyon Włocławek zdobywając srebrny medal w K1. Bardzo doświadczona zawodniczka Ania Cora zdobyła srebrny medal w mocno obsadzonej kategorii kobiet w formule K1 -60 kg. W walce finałowej uległa nieznacznie na punkty świetnie dysponowanej zawodniczce z mocnego klubu Garuda Warszawa.

Występ Ani należy uznać za udany gdyż po przerwie od treningów do zawodów przygotowywała się jedynie 2 tygodnie. Sama impreza zamyka występy startowe na zawodach krajowych naszych zawodników w tym sezonie. Trzeba pochwalić organizatora Klub Sportowy Piechotka Team za bardzo sprawną organizację imprezy. Jestem dumny i zadowolony z WSZYSTKICH NAS, że postawiliśmy sobie ambitne, wysokie cele i mimo tego, że nie było łatwo konsekwentnie je zrealizowaliśmy dzięki czemu wielu zawodników fight clubu może cieszyć się sukcesem sportowym. Teraz trochę odpoczynku ale jestem pewien, że w przyszłości jeszcze o nas usłyszycie!