Zgrupowanie Zimowe Kadry WKN i MFR.

W dniach 14 – 17 lutego w Lubeni koło Rzeszowa odbyło się Zgrupowanie Zimowe Kadry WKN i MFR. W zgrupowaniu tym wzięło udział blisko 70 osób z 6 klubów sportowych. Nad przebiegiem zgrupowania czuwali Prezesi WKN Cezary Podraza i MFR Robert Szindler.

Mając wcześniejsze doświadczenia ze Zgrupowania Letniego nie mogło nas tam zabraknąć. Do Lubeni udało się łącznie 11 osób z naszego klubu w tym trener Grzegorz Sobierajski i 9 jego podopiecznych. W trakcie zgrupowania odbyliśmy łącznie 8 jednostek treningowych nie wliczając w to porannych zapraw rozruchowych. Zawodnicy naszego klubu zakwalifikowani zostali do grupy treningowej K1 Rules, gdzie treningi prowadził Grzegorz Sobierajski, Cezary Podraza oraz zaproszony przez wymienione Federację trener i zawodnik z Białorusi Sergiej Zhydko.

W trakcie obozu oprócz treningów jego organizatorzy zadbali o czas wolny, w trakcie którego Cezary Podraza przeprowadził szkolenie z wiązania taśm bokserskich tzw. Tejpów. Ponadto zorganizowano spotkanie, na którym Cezary opowiedział o swojej niezwykle bogatej karierze sportowej. Skorzystaliśmy też z sesji saunowych. Bardzo dobrze też wypadły treningi sparingowe na które mocno liczyliśmy przed nadchodzącym sezonem startowym. Ciężka praca naszych zawodników zaowocowała powołaniami do Kadry A aż 4 naszych zawodników tj. Patryka Herdziny, Szymona Mątewskiego, Przemysława Wilk i Ani Cory. Do rezerwy kadrowej dostali się pozostali nasi podopieczni tj. Daniel Morgała, Kuba Grączewski, Jasstin Kaczorowski, Mateusz Kostrzanowski i Dawid Floriański. Dużą niespodzianką była promocja Przemysława Wilk na brązowy pas w Kickboxingu WKN przez samego Cezarego Podrazę. Za dotychczasowe wyniki sportowe 2 zawodników naszego klubu tj. Patryk Herdzina i Przemek Wilk otrzymali rękawice bokserskie firmy Professjonal Fighter. Zgrupowanie było niezwykle owocnym doświadczeniem sportowym i już nie możemy doczekać się następnego planowanego na koniec sierpnia w Kołobrzegu. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.