Trzy pasy i dziewięć medali dla zawodników Fight Clubu z Międzynarodowego Pucharu Polski UFR.

Kolejny dobry występ odnotowali zawodnicy knurowskiego fight clubu na międzynarodowym turnieju Kickboxingu w Obornikach Śląskich. W dniu 8 kwietnia 2017 roku odbyły się Międzynarodowy Puchar Polski International Polish Cup UFR. Organizatorami turnieju były kluby Elitarni MMA Oborniki Śląskie i Kick Boxing Fighter Nowa Sól, a całość zawodów odbywało się pod patronatem Polskiej Federacji Kickboxingu oraz Burmistrza Obornik Śląskich.


Sportową rywalizację podjęło 192 zawodników z 36 klubów z Polski, Niemiec i Czech. Walki w poszczególnych formułach odbyły się w octagonie (MMA, BJJ, UFR Light Kontakt), na ringu (K1) i dwóch matach (Kick Light, Point Fighting).
Nowością było to, że za zdobycie 1 miejsca organizator wręczał Pas Międzynarodowego Pucharu Polski UFR. Wagę medalu podnosiła ponadto konieczność walki o 3 miejsce. Knurowski fight club reprezentowało 8 zawodników, w różnych kategoriach wiekowych, którzy zarejestrowani zostali do walk w 2 formułach Kick Light i UFR.

Trzeba przyznać, że nasza młoda reprezentacja dała bardzo twarde walki i pokazała się z mocnej strony, o czym oprócz relacji przeciwników świadczy fakt, że walczyliśmy aż w 9 finałach. Na najwyższym stopniu podium stanęli Filip Bulanda i Piotr Poloczek zdobywając Pasy Międzynarodowego Pucharu Polski UFR. Srebrne medale wywalczyli Filip Pawlina w 2 konkurencjach, Jarosław Kraska w 2 konkurencjach, Filip Bulanda, Łukasz Gulcz i Damian Łoza. Za waleczność i wprost heroiczną postawę w ringu organizator imprezy uhonorował Pasem Międzynarodowego Pucharu Polski UFR w formule UFR Ring Damianowi Łoza, który po kontrowersyjnym werdykcie uległ zawodnikowi gospodarzy.

  

Trzecie miejsce w kategorii Kick Light wywalczył Patryk Herdzina oraz dodatkowo w kategorii weteranów Jarosław Kraska. Bardzo ładny występ w formule UFR odnotowali nasi najmłodsi zawodnicy Piotr Poloczek – 38 kg i Łukasz Gulcz + 50 kg, którzy debiutowali na zawodach tego formatu. Walcząc w octagonie stoczyli ciężkie walki, które dały im obu 4 miejsca. Nasi zawodnicy z Obornik Śląskich przywieźli zatem 3 pasy i 9 medali oraz worek cennych doświadczeń. Gratulujemy zawodnikom i organizatorom przeprowadzenia tak dobrej i mocno obsadzonej imprezy!!!